Ana SayfaKredilerVakıfbank Ticari Bina Enerji Verimliliği Kredisi Veriyor

Vakıfbank Ticari Bina Enerji Verimliliği Kredisi Veriyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında düzenlenen Enerji Performansı Yönetmeliği ile binalarda, birincil enerji ve karbondioksit emisyonu bakımından sera gazı emisyonlarının sınırlandırılması, çevrenin korunması ve binalarda yaşam kalitesinin artırılarak standardının yükselmesi amaçlanmış, ayrıca endüstriyel işletmelerde üretim ve kalite standardında düşme olmadan tüketimin azaltılması hedeflenmiştir.

Vakıfbank ticari binaların enerji verimliliği çalışmaları için EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) ve TURSEFF (Türkiye Sürdürülebilir Enerji Verimliliği Finansmanı Programı) kaynaklı olarak finansman sağlamaktadır. Vakıfbank’ın ticari binaların enerji verimliliği projesi kapsamında, ticari bina ısı yalıtımı yani pencere, cam ve duvarlara yapılacak olan iyileştirmeler için gereken yatırıma finansman sağlayabilmektedir. Ayrıca kampanya kapsamında bina mekanik tesisat ısı yalıtımı (ısıtma, soğutma, havalandırma…) için gerekli olan meblağ banka tarafından finanse edilebilmektedir.

Vakıfbank’tan Çevre Bankacılığı!

Vakıfbank’ın söz konusu kredisi uyarınca ticari bina verimli ısıtma sistemleri ( klima merkezi ısıtma, ısı geri kazanımı, vb.) ve ticari bina verimli soğutma sistemleri ( klima, ısı geri kazanımı, vb.) için gerekli olan finansman da banka tarafından sağlanmaktadır. Kredi dahilinde sıcak ve soğuk su sistemleri (kazanlar, sirkülasyon pompaları); aydınlatma sistemleri (yüksek verimli florasan lambalar ve ledler) için de müşteri likidite sağlayabilmektedir. Bankanın söz konusu kampanyası uyarınca ısı pompası sistemleri, ısıtma ve soğutma sistemleri için gerekli olan finansman sağlanabilmektedir.

Vakıfbank çevre bankacılığı, ticari bina enerji verimliliği kredi kampanyası kapsamında otomasyon ve bina yönetim sistemlerine gerekli olan meblağ da banka tarafından finanse edilebilmektedir. Ayrıca Vakıfbank kampanya dahilinde öz tüketim amaçlı yenilenebilir enerji sistemleri yatırımı için gerekli olan likiditeyi de sağlayabilmektedir.

Vakıfbank’ın EBRD ve TURSEFF kaynaklı kredi programı dahilinde sağlanılabilecek azami finansman miktarı ve kullanılacak olan finansmana uygulanan aylık faiz oranları hakkında bilgi almak isteyen müşteriler Vakıfbank şubelerinden yardım alabilirler.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.