Vakıfbank Ticari Bina Enerji Verimliliği Kredisi Veriyor

0

Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında düzenlenen Enerji Performansı Yönetmeliği ile binalarda, birincil enerji ve karbondioksit emisyonu bakımından sera gazı emisyonlarının sınırlandırılması, çevrenin korunması ve binalarda yaşam kalitesinin artırılarak standardının yükselmesi amaçlanmış, ayrıca endüstriyel işletmelerde üretim ve kalite standardında düşme olmadan tüketimin azaltılması hedeflenmiştir.

Vakıfbank ticari binaların enerji verimliliği çalışmaları için EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) ve TURSEFF (Türkiye Sürdürülebilir Enerji Verimliliği Finansmanı Programı) kaynaklı olarak finansman sağlamaktadır. Vakıfbank’ın ticari binaların enerji verimliliği projesi kapsamında, ticari bina ısı yalıtımı yani pencere, cam ve duvarlara yapılacak olan iyileştirmeler için gereken yatırıma finansman sağlayabilmektedir. Ayrıca kampanya kapsamında bina mekanik tesisat ısı yalıtımı (ısıtma, soğutma, havalandırma…) için gerekli olan meblağ banka tarafından finanse edilebilmektedir.

Vakıfbank’tan Çevre Bankacılığı!

Vakıfbank’ın söz konusu kredisi uyarınca ticari bina verimli ısıtma sistemleri ( klima merkezi ısıtma, ısı geri kazanımı, vb.) ve ticari bina verimli soğutma sistemleri ( klima, ısı geri kazanımı, vb.) için gerekli olan finansman da banka tarafından sağlanmaktadır. Kredi dahilinde sıcak ve soğuk su sistemleri (kazanlar, sirkülasyon pompaları); aydınlatma sistemleri (yüksek verimli florasan lambalar ve ledler) için de müşteri likidite sağlayabilmektedir. Bankanın söz konusu kampanyası uyarınca ısı pompası sistemleri, ısıtma ve soğutma sistemleri için gerekli olan finansman sağlanabilmektedir.

Vakıfbank çevre bankacılığı, ticari bina enerji verimliliği kredi kampanyası kapsamında otomasyon ve bina yönetim sistemlerine gerekli olan meblağ da banka tarafından finanse edilebilmektedir. Ayrıca Vakıfbank kampanya dahilinde öz tüketim amaçlı yenilenebilir enerji sistemleri yatırımı için gerekli olan likiditeyi de sağlayabilmektedir.

Vakıfbank’ın EBRD ve TURSEFF kaynaklı kredi programı dahilinde sağlanılabilecek azami finansman miktarı ve kullanılacak olan finansmana uygulanan aylık faiz oranları hakkında bilgi almak isteyen müşteriler Vakıfbank şubelerinden yardım alabilirler.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın