Ana SayfaKredilerHalkbank “VEFA” Konut Kredisi: Oran 0,80!

Halkbank “VEFA” Konut Kredisi: Oran 0,80!
H

-

Bu vatan için büyük önem taşıyan şehitlerimizin yakınları ile malul/ muharip gazilerimiz için Halkbank avantajlı kredi imkanları sunuyor. Konut almak isteyen şehit yakınları ve gaziler Halkbank’ın “VEFA Konut Kredisi” uygulamasından faydalanarak uygun faiz oranlı finansman sağlayabilmektedirler.

Halkbank’ın söz konusu konut kredisinden şehadet belgesi olan şehit yakınları ile malul gazi ve muharip gazi belgesine sahip olan müşteriler faydalanabilmektedirler. VEFA Konut Kredisi kapsamında kredi kullanmak isteyen müşterilere Halkbank vade süresine göre faiz oranı uygulamaktadır.

Azami Vade 120 Ay!

Konut kredisi uygulaması kapsamında banka azami vade süresini 120 ay ile sınırlandırmıştır. VEFA Konut Kredisi uygulamasında aylık yüzde 0,80 ve 0,89 olmak üzere 2 farklı faiz oranı uygulanmaktadır. Halkbank’ın söz konusu kredi uygulaması kapsamında finansman sağlayan bir müşteri 36 ay vadeye kadar kredi taksitlerini ödeyecek ise aylık yüzde 0,80 faiz oranından faydalanabilecektir.

Vade süresini geniş tutmak isteyip 120 ay vadede kredi geri ödemelerini tamamlayacak olan müşteriler ise aylık yüzde 0,89 faiz oranından yararlanabileceklerdir. VEFA Konut Kredisi kapsamında 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri 36 ay vadede kredi geri ödemelerini tamamlamak istediği takdirde, banka aylık yüzde 0,80 faiz oranı uygulayacaktır. Müşterinin ödeyeceği aylık taksitler 3 bin 208 Türk Lirası civarında olurken; kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 10,6419 civarında olacaktır. Müşteri söz konusu meblağı 120 ay vadede ödeme şartı ile kullanmış ise yararlanacağı faiz oranı aylık yüzde 0,89 olacaktır. Bu durumda müşteri aylık takribi bin 360 Türk Lirası ödeyecek olup, kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı ise yüzde 11,4349 olacaktır.

Halkbank bahsedilen miktar için 650 Türk Lirası ekspertiz ücreti ve 155,76 Türk Lirası civarında ipotek tesis ücreti talep edecektir. Ekspertiz ücreti konutun lokasyon ve metrekaresine bağlı olmak üzere değişkenlik göstermektedir. Ayrıca söz konusu kredi kapsamında kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,387TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol