Ana Sayfa Bankacılık Kredi Başvurularının Reddedilmesinin Sebepleri Nelerdir?

Kredi Başvurularının Reddedilmesinin Sebepleri Nelerdir?

Kredi Başvurularının Reddedilmesinin Sebepleri Nelerdir? Kredi Başvuruları Neye Göre Reddedilir? Detaylar İçin...

-

Kredi Başvuruları Neye Göre Reddedilir?

Kredi kullanmak isteyenlerin kredi başvurularının onaylanmaması sık rastlanan durumlardandır. İstatistiklere bakılarak bu durum kolayca saptanabilmektedir. İstatistiklere göre kredi başvurularından %60 onaylanırken %40 reddedilmektedir. Bankalar çeşitli nedenlerden dolayı kredi başvurularına onay vermemektedir. Kredi başvurusunun reddedilme sebepleri arasında düşük veya yetersiz kredi notu, aylık maaşa göre yüksek tutarda kredi limiti belirleme, kötü istihbarat ve bankalar ile hiçbir ilişkinizin olmaması önemli yer tutar.

Kredinin reddedilme sebepleri arasında ön önemlisi yetersiz veya düşük kredi notudur. Kredi kullanma kolaylığıyla kredi notu doğru orantılıdır. Yani kredi notunuz arttıkça krediye ulaşabilirliğiniz artmaktadır. Bankalar kredi verecekleri müşterilerinin borçlarına sadık olmasını isterler ve kredi başvurusu yapanların borçlarına olan sadakati kredi notuna göre belirlenir. Dolayısıyla kredi notu düşük olanların kredi kullanmaları zor olmaktadır.

Kredinin reddedilme nedenlerinden biride aylık maaşa göre alınmak istenen kredinin tutarının yüksek olmasıdır. Bankalar kredi verecekleri müşterilerinin krediyi ödeyebilme durumuyla yakından ilgilenmektedir. Hal böyleyken kredi kullanmak isteyenlerin maaşa göre kredi hesaplamaları gerekir. Aksi takdirde kredi başvurularının reddedilmesi işten bile değildir.

Diğer sebeplere göre daha çok pürüz sayılan diğer kredi red sebebi ise hiçbir banka ile bağınızın olmamasıdır. Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterileri hakkında çeşitli yöntemler kullanarak istihbarat toplarlar. Bu istihbaratlar da genel olarak kişinin bankalar ile münasebetini içermektedir. Dolayısıyla bankalarda hesabınızın olması, bankalar için veri olacağından dolayı bankalarla ilişkinizin olması gerekir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,713BeğenenlerBeğen
11,333TakipçilerTakip Et
19TakipçilerTakip Et
2,444TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler