Ana SayfaKredilerBank Pozitif Konut Kredisi!

Bank Pozitif Konut Kredisi!
B

-

Bank Pozitif özellikle Türkiye’nin 3 büyük ilinde şubeleşme yoluna giden ve bu şekilde vatandaşa hizmet veren bir bankadır. Bank Pozitif duyurduğu konut kredisinde de şu anda sadece İstanbul, Ankara ve İzmir için konut kredisi olanağı sunduğunu belirtmiştir.

Bank Pozitif’ten finansman desteği alarak konut sahibi olmak isteyen müşterinin sahibi olacağı evin bahse konu 3 ilin birinde olması mecburidir. 3 büyük ilden birinde ev sahibi olmak isteyen müşteri; satın almak istediği evin ekspertiz değerinin yüzde 70’ine kadar kredi kullanabilmektedir. Bankanın şartlarından bir diğeri ise, satın alınacak evin ekspertiz değerinin minimum 100 bin Türk Lirası olmasıdır. 100 bin Türk Lirası altında ekspertiz değeri olan konutlar için kredi sağlanmamaktadır.

Faiz Oranları Nasıl?

Bank Pozitif konut kredisi için 120 aya kadar vadeli finansman olanağı sunmaktadır. Müşteri alacağı likiditeyi 2 farklı vade diliminde ödeme imkanına sahiptir. Şöyle ki; 24 aya kadar vadeli kredi kullanımlarında müşteriler için farklı, 25 – 120 ay aralığındaki vade tercihleri için farklı faiz oranları sunulmaktadır.

Müşteri alacağı konut için Bank Pozitif’ten kullandığı konut kredisini 24 aya kadar vadelerde geri ödemek isterse bugün itibari ile banka tarafından kendisine uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 0,99 olarak tayin edilmiştir.

25 – 120 ay arası vade tercihi ile kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler için banka tarafından aylık yüzde 1,15 oranında faiz tatbik edilmektedir. Müşteri alacağı konutun borcunun geri ödeme vadesini 1,15 faiz oranından 25 ila 120 ay aralığında bir zaman seçerek yapabilecektir. Her iki seçenekte de banka tarafından, müşterinin kullandığı kredi meblağı üzerinden binde beş oranında kredi tahsis ücreti uygulanmaktadır. Bununla birlikte; konut sigortası, ekspertiz ücreti ve DASK poliçe prim ücretleri de müşteri tarafından ödenmek durumundadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol