Kasım Ayı Zam Şampiyonu Sayısal Loto: Hayaller de Pahalandı!

0

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; kasım ayında fiyatı en çok pahalanan “sayısal loto” kolon ücreti oldu. Ülkemizde halihazırda oynanan 30’a yakın şans oyunundan biri olan Sayısal Loto’nun kolon ücreti 6 Kasım’da yapılan zamla birlikte 1,5 liraya yükseltilmişti. Zamdan önceki Sayısal Loto kolon fiyatı 1 liraydı.

49 rakam içerisinden 6’sının seçilerek oynandığı Sayısal Loto, her hafta bir ya da birkaç kişinin hayallerinin gerçek olmasını sağlıyor. Her ne kadar milyoner olma ihtimali zayıf da olsa, hayaller insanları Sayısal Loto’ya yönlendiriyor. Ancak hayallere giden yol da artık yüzde 50 daha pahalı.

Kasım Ayı Zam Şampiyonu Sayısal Loto!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; kasımda aylık bazda tüketici fiyatlarında en çok artış gösteren Sayısal Loto olurken; kış aylarının gelmesi nedeniyle kaban ve çizme de listede üst sıralarda yer aldı. Yüzde 12,45 oranında zamlanan Umreye gidiş ücreti fiyatı en çok artan hizmetler arasında yerini aldı. Kasım ayında fiyatı en çok artan ilk 5 ürün ve zamlanma oranları şu şekilde gerçekleşti:

Sayısal loto (Şans oyunları masrafları)         50,00

Kaban yünlü (Erkek için)        20,69

Çizme (Kadın için)      14,27

Kaban (Kadın için)      14,04

Umreye gidiş ücreti   12,45

Fiyatı en çok pahalanan ürünlerde olduğu gibi en çok ucuzlayan ürünlerde de kış aylarının etkisi dikkat çekti. Kasım ayında fiyatı en fazla düşen ürün yüzde 29,33 ucuzlama ile karnabahar oldu. Karnabaharı limon, salatalık ve portakal izledi. Fiyatı en çok ucuzlayan 5 ürün ve bu ürünlerin ucuzlama oranları ise:

Karnabahar     -29,33

Limon              -24,72

Salatalık          -23,38

Portakal          -20,88

Ispanak           -16,69

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Kasım ayında genel olarak tüketici verileri yüzde 0,52 oranında artış gösterdi.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın