AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0

Açıköğretim Fakültesi Sınavına girmiş olan tüm adaylar, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda merak içindeler. AÖF sınavında ter döken adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bekliyor. Adayların gözleri şimdiden AÖF sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusu yanıt bekliyor.

Açıköğretim Fakültesi Sınalarında Yeni Sistem

AÖF sınavı bu yıl 26-27 Kasım 2016 tarihlerinde yapıldı. Sınav sistemine yeni eklenen 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor uygulaması gerçekleştirildi. Kendi sitesinde henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın, 1 hafta içinde sonuçların açıklanması beklenmektedir.

AÖF sınavına 1 milyon 400 bin öğrencinin katılmasını sağlayan eğitim sistemi, dışarıdan yüksek eğitimini tamamlamak isteyenlere fırsat sunuyor. Yeni bir sınav sistemiyle 2 vize 2 final şeklinde sınav sistemi uygulanacak. Daha önceki senelerde 1 vize 1 final şeklinde uygulanan sistem, bu yıl değişikliğe gitti. Sınav sonuçlarını %30 vizeler etkilerken, %70 kısmını finaller etkiliyor. Alınan not yüzdeleri bu şekilde değerlendirmeye alınarak sınav sonuçları hesaplanacak.

Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları kendi resmi sitesinden halen bir açıklama gelmemesine karşın, 1 hafta içinde sonuçların açıklanması bekleniyor. Öğrenciler T.C numaraları ile Açıköğretimin internet sitesinden sayfaya giriş yapıp sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. 

Açıköğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman?

Açıköğretim Fakültesi final sınavları 14 Ocak 2017 Cumartesi ve 15 Ocak 2017 Pazar günü yapılağı belirtildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın