Ana SayfaEkonomiDövizden Türk Lirası’na Geçiş Devam Ediyor: Müsteşarlık 300 Milyonluk Döviz Bozdu!

Dövizden Türk Lirası’na Geçiş Devam Ediyor: Müsteşarlık 300 Milyonluk Döviz Bozdu!

-

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile başlayan “Türk Lirası’na Destek” kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Ülke çapında kurum ve kuruluşlar bundan sonraki işlemlerini Türk Lirası ile yapacaklarını açıklarken, hesaplarında bulunan yabancı para cinsinden mevduatlarını da Türk Lirası’na çevirdiklerini açıklıyorlar.

Bu sabah Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Sn. Cumhurbaşkanımızın dövizden Türk Lirası’na dönüş çağrısı çerçevesinde MSB’ye bağlı Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın kullanımında olan Savunma Sanayii Destekleme Fonuna ait 262,7 milyon ABD Doları ile 31,3 Milyon Avro bugün itibarıyla Türk Lirası’na çevrilmiştir.” denildi.

Savunma Sanayii Destekleme Fonu’nun (SSDF) bu sabah itibari ile yaptığı döviz bozdurma işlemi karşılığı edindiği Türk Lirası tutarı 1 milyarı geçiyor.

Diğer Kurumlardan da Yoğun Destek Sürüyor!

Halkın özellikle sosyal medyadan yoğun şekilde desteklediği ve herkesi dolar bozdurmaya davet ettiği kampanya, küçük esnaftan da destek görüyor. Küçük esnaf çeşitli meblağlarda döviz bozduranlara küçük hediyeler veriyor.

Bununla birlikte her gün farklı bir kurumdan Türk Lirası’na destek olunacağına yönelik açıklamalar da gelmeye devam ediyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK): Bundan Sonra İhaleler TL İle!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK’dan yapılan açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı dolar yerine Türk lirası kullanımı çağrısına destek olmak amacıyla doğalgaz dağıtım ihalelerinin Türk lirası ile yapılmasına karar verildiği ve yakında yapılması planlanan Tunceli, Ağrı ve Doğubayazıt doğalgaz dağıtım ihalelerinin de Türk Lirası cinsinden gerçekleştirileceği belirtildi.

Dün de 3 önemli kuruluş; İstanbul Ticaret Odası (İTO), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından yapılan açıklamalarda Türk Lirası’na destek olunması çağrısına uygun olarak hareket edileceği ve bu kapsamda kuruluşların dövizlerini Türk Lirası’na çevirdikleri deklare edilmişti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler