Ana SayfaGündemKPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?
K

-

Ekim ayında yapılan KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Adaylar memuriyet hayaliyle bekleyişlerine devam ederken ÖSYM internet sitesinden tercih tarihlerini açıkladı. Bu gelen açıklamadan  sonra sınav sonuçlarının da önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

KPSS ortaöğretim sınavına giren memur adayları heyecan ve umutla açıklanacak olan sonuçları bekliyor. Sonuçların açıklanacağı tarihle ilgili henüz kesin bir bilgi verilmemiş olsa da ÖSYM’nin resmi sitesinden duyurduğu tercih tarihlerine göre bu bekleyişin fazla uzun sürmeyeceği düşünülüyor. ÖSYM’nin duyurusuna göre 21 Aralık’ta KPSS tercih kılavuzu yayınlanarak tercih işlemleri başlayacak. Tercih kılavuzu yayınlanmadan önce tüm sonuçların kesinleşmiş olması gerektiği için, bu durumda ÖSYM’nin KPSS ortaöğretim sonuçlarını 21 Aralık tarihinden önce açıklamış olması gerekiyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra en az 1 haftalık bir itiraz süresi tanınması gerekeceği için, KPSS ortaöğretim sonuçlarının 12 Aralık tarihine kadar açıklanmış olacağı tahmin ediliyor.

Tercih işlemleri nasıl yapılacak?

Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar 21-30 Aralık tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesinden tercih işlemlerini yapabilecekler. ÖSYM tarafından yayınlanacak olan tercih kılavuzunda kurumların kadro kontenjanları bildirilecek ve adaylar buradan bakarak tercihlerini yapacak.

Tercihler yapıldıktan sonra yerleştirme süreci başlayacak. ÖSYM sonuçlarına göre yerleştirmesi gerçekleştirilen adayların başka herhangi bir sınava girmesi gerekmeyecek. Fakat atama için istenen şartları taşımayan veya istenen evrakları tam bir şekilde teslim etmeyen adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecek.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol