Advert Advert Advert

Kredi Transferi Nasıl Yapılır?

Kredi Transferi Nasıl Yapılır?
Kredi Transferi Nasıl Yapılır? -

Bankalar yeni bir kampanya başlatarak tüm borçları tek bir bankada toplamak isteyenlere kredi transferi fırsatı tanıyarak yeni müşteriler kazanmayı hedefliyor. Müşteriler ise kredi transferi ile borç ödemek için banka banka gezmek yerine tek bankadan borcunu ödeyebiliyor. Bu yazımızda kredi transferi yapmak isteyenler için kredi transferinin nasıl yapıldığını inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Transferi yapmak İçin Gerekenler

Bankalar yeni müşteriler kazanmak için kredi transferi adında bir kampanya ile kredi kullanmış kişilere kredi borçlarını tek bir bankada toplama fırsatı sunuyor. Çeşitli bankalardan kredi kullananlar kredi transferi ile sadece kredilerini tek bir bankada toplamış olmuyorlar. Aynı zamanda kredilerini yeni faiz oranları ve vade seçenekleri ile yeniden yapılandırarak borç yükünü azaltıyorlar. Bankalar da kredi transferi ile borcuna sadık yeni müşteriler kazanırken aynı zamanda kredisi transfer edenden dosya masrafı gibi ücretler alarak gelir elde ediyorlar.

Kredi borçlularına borçlarını tek bankada toplama fırsatı veren kredi transferinin çalışma mantığı basit bir yapıya sahip. Kredi borcunu tek bir bankada toplamak isteyen borçlu kredisini taşımak istediği bankadan transfer kredisi ya da Mortgage kredi alıyor. Bu aldığı kredi ile asıl borçlu olduğu bankadaki borcunu kapatıyor. Kredi borçlusu hem kredisini taşımış oluyor hem de taşıdığı bankandan yeni aldığı krediyle borcunun vadesini uzatıyor ve yeni faiz imkânlarından yararlanıyor. Fakat şunu söyleyelim ki ilk kredinin toptan kapatılması erken ödeme ücreti vermenize sebep olabilir.

Bankalara borcuna sadık yeni müşteriler kazandıran kredi transferini yapmakta kredi transferinin mantığını çözmek kadar kolay bir durum. Kredi notu yüksek ve banka sicili temiz olanlara bankalar kolaylıkla transfer kredisi verebiliyorlar. Kredi transferi yapmak için bankalara normal kredi başvurusu yapar gibi başvuruluyor.

Banka şubelerinde yapılabilen bir ihtiyaç kredisi kadar başvurusu kolay olan transfer kredisiyle kredinizi kolaylıkla transfer edebilirsiniz. Transfer kredisi başvurusu için gereken belgeleri ise normal kredi başvurusu için gereken belgeler yanına söz konusu borcun ayrıntılı dökümünü belirten bir belge eklemenizle tamam oluyor. 

Kredi transferi transfer kredisi kredi borcu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası