Ana SayfaGündemGaranti Bankası’ndan 240 Aya Kadar "Sabit Faizli Konut Kredisi"

Garanti Bankası’ndan 240 Aya Kadar “Sabit Faizli Konut Kredisi”

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Garanti Bankası sunduğu kredi imkanlarıyla müşterilerine finansal destek sağlamaya devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyen ve aylık sabit taksitlerle kredi geri ödemesini yapmak isteyen müşterilere özel “Sabit Faizli Konut Kredisi” Garanti Bankası’ndan.

  Banka konut kredisi kapsamında aylık sabit yüzde 1,19 faiz oranı uygulamaktadır. Aylık yüzde 1,19 faiz oranı ile kullanan kredi, 240 aya kadar olan vadelerle ödenebilmektedir. 240 ay vade ile müşteriler kredi geri ödemelerini sıkışmadan rahat rahat yapabilmektelerdir.

  Alınacak Konutun Ekspertiz Değerinin Yüzde 80’ine Kadar Finansman Edinilebilmekte!

  Söz konusu konut kredisi dahilinde banka satın alınacak ilan evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman sağlayabilmektedir. Kredi koşullarına göre kefil aranmamakla birlikte banka gerekli gördüğü taktirde kefil talep edebilmektedir. Garanti Bankası’nın sabit faizli konut kredisi dahilinde finansman Türk Lirası cinsinden sağlanabilmektedir. Söz konusu kredi gerçek kişiler tarafından mesken alımları için kullanılabilmektedir.

  Sabit faizli konut kredisi kapsamında erken ödeme yapıldığı durumda banka erken ödenen ana para miktarının yüzde 2’si kadar erken ödeme ücreti talep etmektedir. Bahse konu konut kredisi dahilinde müşteri; 80 bin Türk Lirası finansman sağlamak istediği takdirde aylık yüzde 1,19 faiz oranından yararlanacaktır. 120 ay vadede kredi geri ödemesini tamamlamak isteyen müşteri bin 255,64 Türk Lirası kredi taksiti ödeyecektir. Müşteri kullandığı 80 bin Türk Lirası için bin 310 Türk Lirası masraf ödeyecek olup, kredinin toplam yıllık maliyeti yüzde 15,74 olacaktır.

  Müşterinin söz konusu konut kredisi dahilinde kullandığı 80 bin Türk Lirası’nı 60 ay vadede tamamlayacağı varsayıldığında ise müşteri aylık bin 873,09 Türk Lirası civarında taksitlerle kredi geri ödemesini yapacaktır. Bu durumda kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 16,10 olacaktır. Aylık yüzde 1,19 faiz oranı bahse konu kredi kapsamında vadeye göre değişkenlik göstermemektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  65TakipçilerTakip Et
  2,237TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

  2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

  2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

  2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

  Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

  Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

  Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

  ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

  Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...