TEB, Yerel Üreticiye Besicilik Dahil Pek Çok Kredi Veriyor

0

Türk Ekonomi Bankası müşterilerinin tarım alanındaki ihtiyaçlarına da finansal destek sağlıyor. Tarım sektöründe avantajlı koşullarla likidite sağlayan banka tarım işletme kredileri başlığı altında birçok işletme giderlerini finanse etmektedir.

TEB’in bu alanda kullandırdığı krediler arasında “Besicilik Kredisi” ve “Süt Hayvancılığı Kredisi” yer almaktadır. Besicilik kredisi dahilinde Türk Ekonomi Bankası sağlanan finansman geri ödemelerini 12 ay vade ile sınırlandırmıştır. Besicilik kredisi dahilinde müşteri kullandığı krediyi nakit akışına uygun olarak ödeyebilmektedir. 12 ay vade bitiminde anapara ya da faiz ödemesi yapılabilmekte, böylece müşteri gelir durumuna göre kredi geri ödemesini nakit sıkışıklığı yaşamadan tamamlayabilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası Süt Hayvancılığı Kredisi de Sağlıyor!

Besicilik kredisi kapsamında Türk Ekonomi Bankası müşterilerin kesime kadar olan giderleri için finansman sağlamaktadır. Hayvanların beslenmesi, bakımı, barınak onarımları, gibi giderler finanse edilebilmektedir. Bankanın tarım işletme kredileri kapsamında kullandırdığı krediler arasında “Süt Hayvancılığı Kredisi” de bulunmaktadır.

Süt hayvancılığı kredisi dahilinde Türk Ekonomi Bankası hayvanların beslenmesi için gerekli olan yem alımları ve üretimi konusunda likidite sağlamaktadır. Ayrıca süt hayvancılığı kredisi dahilinde hayvanların bakımı için gerekli olan giderler ve ilaç alımları finanse edilebilmektedir. Banka bahse konu kredi uyarınca 18 aya varan vadelerle kredi geri ödeme imkanı sunmaktadır. Kredi geri ödemeleri aylık eşit taksitlerle yahut 3 aylık dönemli ödemelerle yapılabilmektedir. Kredi dahilinde TEB hayvan hayat sigortası yapabilmektedir. Süt hayvancılığı kredisi ve besicilik kredisi kapsamında finansman sağlayabilmek için, müşterinin Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Söz konusu tarımsal işletme kredileri dahilinde finansman sağlamak isteyen müşteriler uygulanan faiz oranlarını ve kullanılacak kredi miktarını öğrenmek için Türk Ekonomi Bankası’ndan gerekli bilgileri alabilirler. Bunun için müşterinin banka şubeleriyle şahsen görüşmesi gerekmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın