Bu Yıl Sömestr Tatili 30 Gün mü? Yarı Yıl Tatili Ne Zaman?

0

15 tatilin ne zaman olacağı öğrenciler arasında merak konusu. Soğuk havalar ve sınav stresi öğrencilerde yarı yıl tatilinin ne zaman olacağı cevap bekliyor. Milli Eğitim Bakanı her yıl iş takviminde okulların ne zaman kapanacağına dair bilgiler veriyor. Buna göre 2016-2017 eğitim-öğretim sezonuna 19 Eylül tarihinde başlayan öğrenciler, yarı yıl tatiline hangi tarihte girecekler? Soruları Bakan Nabi Avcı Yanıtladı.

15 tatil tüm öğrenciler arasına büyük bir merak konusu. Tüm yurtta etkisini gösteren soğuk havalar ve yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle, tatilin ne zaman olacağı merak ediliyor. Sömestr tatili planları yapan veliler ve öğrenciler 15 tatil konusunu büyük bir merakla araştırıyor. Peki 15 tatil hangi tarihte olacak? Bu yarı yıl tatili 30 gün mü olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama haberimizde…

Sömestr Tatili Hangi Tarihte

Öğrenci ve velilerin merakla beklediği yarı yıl tatili bu yıl 16 gün olacak. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında da sömestr tatilinin 30 gün olacağı konusu Bakan Nabi Avcı tarafından açıklık getirilerek, böyle bir şeyin söz konusu olmadığı belirtilmişti. Aynı durumun bu eğitim-öğretim yılı içind e geçerli olduğu Bakan Nabi Avcı tarafından belirtildi.

Her yıl yayımlanan iş takvimine göre öğrenciler 2016/2017 eğitim öğretim sezonunda 20 Ocak Cuma günü sömestr tatiline girmiş olacaklar. 20 Ocak tarihinde başlayacak olan yarı yıl tatili 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın