Yapı Kredi ticari taşıt almak isteyen müşterilerine finansman imkanı sağlıyor. Avantajlı koşullarla hem 0 km hem 2. el taşıt alımlarınızı Yapı Kredi’den finanse edebilirsiniz. Yapı kredi birçok alanda finansman sağladığı gibi ticari taşıt alımlarında da likidite imkanı sunmaktadır.

Banka ticari taşıt alımları için sağlanan kredi kapsamında 0 km ve 2. el taşıtlar için farklı faiz oranları uygulamaktadır. Yapı Kredi bahse konu kredi uyarınca finansman geri ödemelerini 1 ile 48 aya arasında müşterinin isteğine binaen vadelendirmektedir.

Aylık Yüzde 1,27’den Başlayan Faiz Oranları!

Faiz oranı vade süresine göre farklılık göstermemekle birlikte 0 km taşıtlar için aylık yüzde 1,27; 2. el ticari araçlar için ise aylık yüzde 1,29’dur. Yapı Kredi’nin ticari taşıt kredisi dahilinde 0 km bir ticari araç için 20 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri, aylık yüzde 1,27 faiz oranından yararlanacaktır. Kullanılan bu meblağın 36 ay vadede ödenmek istenmesi durumunda müşteri 703 Türk Liralık taksitlerle kredi geri ödemesini yapacaktır. Kullanılan kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,6593 olurken, yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 19,9120 olacaktır.

Ticari taşıt kredisi dahilinde 20 bin Türk Lirası kredi kullanarak 2. el bir araç satın almak isteyen bir müşteri, aylık yüzde 1,29 faiz oranından yararlanabilecektir. Sağlanan finansman geri ödemesi 36 ay vadede tamamlanacak ise müşteri ödemelerini 706 liralık taksitlerle yapacaktır. Bu durumda kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,6845 olup yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 20,2140 olacaktır. Yapı Kredi ticari taşıt kredisi kapsamında kasko yaptırmayı zorunlu tutmuştur. Ayrıca söz konusu kredi dahilinde kredi tahsis ücreti talep etmektedir.

Satın alınmak istenen aracın Yapı Kredi’nin anlaşmalı olduğu bayilerden alınması durumunda, banka geçerli olan faiz oranları üzerinden indirim yapmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın