Ana SayfaSigortaEmeklilikte Yaşa Takılanlar Çözüm Arayışında

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Çözüm Arayışında

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yaş sınırından dolayı emekli olamayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar, sosyal medya platformları üzerinden yetkililere ulaşarak bir çözüm bulmaya çalışıyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın emekli olabilme çabaları sürüyor. Emekli olmak için gereken sigorta süresi ve prim günü gibi şartları yerine getirmiş olan fakat yaş sınırından dolayı emekli olamayan EYT mağdurları, emekli olabilmek istiyor. EYT mağdurlarının emekli olabilme çabaları sürmesine rağmen, mevcut gelişmeler EYT’dan yana gibi görünmüyor.

Bundan öncesinde yetkililer, EYT mağdurlarına emeklilik hakkı tanınmasının devletin finansal yapısına zarar vereceğini açıklamıştı. Buna karşın Emeklilikte Yaşa Takılanlar emekli olabilmek için mücadelelerine devam etmekte.

EYT mağdurları 2017 yılı içerisinde başkanlık referandumu öncesinde hükümetten sevindirici haberler alabilmeyi ümit ediyor. Şu anki emeklilik sistemine göre prim gününü dolduran çalışanlar emekli olabilmek için yaşının gelmesini bekliyor. EYT mağduru olan kişiler ise bu bekleyişten rahatsız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuyla ilgili açıklama yaparak, günümüze ait talepleri karşılamaya çalışırken, sistemi gelecekteki ihtiyaçlar için yetersiz bırakacak hamleler yapmamak gerektiğini dile getirdi. Ayrıca emeklilik yaşını bekleyen vatandaşların erken emekli olması durumunda, sisteme 400 milyar tutarında fazladan yük bineceğini de sözlerine ekledi.

Buna göre mevcut şartlar altında EYT mağdurlarının erken emekli edilmesi gibi bir olasılık söz konusu görünmüyor. Ancak Emeklilik Yaşına Takılanlar erken emekli olabilmek için çözüm arayışlarına devam ediyor.

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.