Advert Advert Advert

3D Security Nedir?

3D Security Nedir?
3D Security Nedir? -

Kredi kartı kullanımının arttığı günümüzde yapılan alışverişin güvenli bir ortamda yapılması önem taşıyor. Özellikle sanal alışveriş sitelerinde yapılan alışverişlerde kart bilgilerinin çoğu siteme girildiği için tehlike arz ediyor. 3D Security kredi kartı sahiplerini koruma altına alan bir sistem. Bu yazımızda 3D Security konusunu inceledik. Ayrıntılar haberimizde!

3D Security Ne İşe Yarar

  3D Security internet üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile yapılan alışverişlerin güvenliğini sağlayan banka ve firmaların yaptıkları ortak çalışma sonucu ortaya çıkan güvenlik sistemidir. VISA tarafından geliştirilen 3D Security bir onay sistemidir. 3D Security sayensin de tarafları(firma, banka, kart sahibi) dolandırıcılardan korumaktadır. 3D Security sistemi sanal alışverişin ödeme kısmında kart sahibinin sistemde kayıtlı telefonuna SMS gönderir. Bu şekilde kar sahibinin haberi olamadan kredi kartını veya banka kartının kullanımını engelleyen 3D Security güvenli alışveriş imkânı sağlar.

3D Security Nasıl Kayıt Olunur?

 Öncelikle bankada tanımlı telefonunuz olması gerekir. Eğer numaranız telefona kayıtlı değilse bankanızla iletişime geçerek numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekir. Daha sonra internet bankacılığını kullanarak sisteme kartınızı kaydetmeniz gerekir. Daha sonra MasterCard SecureCode ve Verified by Visa logolarını gördüğünüz sanal alışveriş firmalarından telefonunuza gelen SMS ile güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Şunu da söylemekte fayda var ki bazı bankalar örneğin Ziraat Bankası kart sahiplerini 3D Security sistemine otomatik kaydetmektedir.

3D Security’nin Faydaları Nelerdir?

-3D Security sadece kart sahibinin bilebileceği bir şifre ile çalıştığı için kart sahibinden habersiz kartın kullanılmasını engeller.

-3D Security kart bilgilerinizin korunmasını sağlar.

-Güvenliğinizi sağlayan 3D Security sistemine kayıt olmak çok basittir. Ayrıca sadece şifre girmeniz üzere kurulu bir sistem olduğu için kullanımı da basittir.

- 3D Security sayesinde bankalar ve firmalar kartı kullananın kart sahibi olduğunu veya bilgisi doğrultusunda kullanıldığından emin olur.

 

3D security kredi kartı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!