Ana Sayfa Kredi Kartları Sanal Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

Sanal Kart Nedir? Ne İşe Yarar?

-

Sanal Kart Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanal kart internetten üzerinden yapacağınız alışverişlerinizi güvenilir bir şekilde yapmanızı sağlayan gerçekte olmayan bir kredi kartı türüdür. Sanal kart normal kredi kartınız üzerinden çalışan ve limiti kredi kartı sahibi tarafından belirlenen bir karttır. İnternet üzerinde normal kredi kartınız ile yaptığınız bütün işlemleri sanal kartınızla da yapabilirsiniz. Aynı zamanda normal ya da fiziki karttınız da diyebileceğimiz kartınızdaki kampanyalardan sanal kartınızla da yararlanabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartınızı kullanmanız için öncellikle internet bankacılığını kullanmanız gerekir. İnternetten alışveriş yapacağınız zaman internet bankacılığını kullanarak kartınıza limiti belirlemelisiniz. Güvenliğiniz için belirleyeceğiniz sanal kart limitini satın alacağınız mal ve hizmetlerin toplam fiyatından en fazla 10 veya 20 TL’den fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Duruma göre belirlediğiniz limit yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Şunu da bilmeniz gerekir ki sanal kart fiziksel kartınızın limitinden kullanır.

Sanal Kart Ne İşe Yarar?

Peki, sanal kart ne işe yarar? Günümüzde kredi kartı güvenilirliği üst seviyelerde olmasına rağmen hala ortada bir risk vardır. Çünkü internet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde kredi kartı bilgilerinizi internette paylaşmış olursunuz. Sanal kartla ise bu riski sıfırı indirebilirsiniz. Çünkü öncelikle sanal kartınızın limitini siz belirlersiniz. Sanal kart limitini alışveriş yapacağınız zaman istediğiniz gibi belirleyebildiğiniz için sanal kartınız başkası tarafından kullanılamaz. Aynı zamanda sanal kartınız fiziksel kartınız ile aynı özellikleri taşıdığı için fiziksel kartınızın 3-D security özelliği de sanal kartınız için geçerlidir. Kısacası sanal kart internette güvenliğinizi arttırmaktadır.

Sanal Kart Nasıl Açılır?

Sanal kart nasıl açılır? Sanal kart sahibi olmanız için internet bankacılığı kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bunun yanında fiziki bir kredi kartına da sahibi olmalısınız. Eğer internet bankacılığını kullanıyorsanız ve fiziksel bir kredi kartınız varsa sanal kart oluşturması çok kolay. İnternet bankacılığından kredi kartları bölümüne girerek çok kolay bir şekilde sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Daha sonra kartınızın limitini belirleyerek kullanabilirsiniz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,608BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler