Ana SayfaSigortaSigorta Şirketleri Mercek Altında! Vatandaşın Belini Büken Prim Dönemi Bitti

Sigorta Şirketleri Mercek Altında! Vatandaşın Belini Büken Prim Dönemi Bitti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Zorunlu trafik sigortası kapsamında primleri yükselten sigorta şirketleri mercek altına alındı. Son senelerde tespit edilen prim artışlarındaki şikayetleri de değerlendiren müsteşarlık gerekli önlemleri alarak vatandaşı rahatlattı.

Bu kapsamda açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 2015’in Ağustos ayından itibaren prim tutarlarında yaşanan yükseliş trendini yakından takip ettiklerini söyledi. Konuyla ilgili yasal çalışmaları hayata geçirdiklerini de söyleyen Şimşek, sigorta şirketlerinin davranışlarını incelemeye devam ettiklerini de bildirdi.

TÜM ŞİRKETLERİN FİYATLARINI KARŞILAŞTIRMALI OLARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ

26 Nisan 2016 tarihinde yapılan düzenleme ardından, geçen ayın sonuna kadar zorunlu araç sigorta tutarlarında %8 ila %9’luk bir düşüş kaydedildiğini bildirdi. Zorunlu trafik sigortası yaptıran vatandaşlara yeni bilgilere ulaşma fırsatı da yarattıklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı, araç bilgileri ve T.C. numarasıyla giriş yapılarak bütün şirketlerin fiyat listesine ulaşılabileceğinin de altını çizdi. Bu sayede en iyi fiyatı bulma şansını elde eden vatandaşlar ise uygulamadan oldukça memnun!

KURALLARA UYMAYAN ŞİRKETLERE PARA CEZASI

Mehmet Şimşek yapılan yeni yasal düzenlemelere karşın halen yüksek prim tekliflerinde ısrar eden şirketlerinde varlığına dikkat çekti. Bu şirketlerin Hazine Müsteşarlığı tarafından kontrol edildiğini ve gerekli çalışmaların yürütüldüğünü de söyledi. Başbakan Yardımcısı, tespit edilen şirketlerden savunma istendiğini ve uygun görülen cezai işlemin yapıldığını açıklamasına ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.