Advert Advert Advert

Sigorta Şirketleri Mercek Altında! Vatandaşın Belini Büken Prim Dönemi Bitti

Sigorta Şirketleri Mercek Altında! Vatandaşın Belini Büken Prim Dönemi Bitti
Sigorta Şirketleri Mercek Altında! Vatandaşın Belini Büken Prim Dönemi Bitti Çiğdem Yeniay -

Zorunlu trafik sigortası kapsamındaki yüksek primlerden şikayet eden vatandaşları dikkate alan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kurallara uymayan şirketlerin belirlendiğini ve belirlenen bu şirketlere cezai işlem uygulandığını açıkladı.

Zorunlu trafik sigortası kapsamında primleri yükselten sigorta şirketleri mercek altına alındı. Son senelerde tespit edilen prim artışlarındaki şikayetleri de değerlendiren müsteşarlık gerekli önlemleri alarak vatandaşı rahatlattı.

Bu kapsamda açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 2015’in Ağustos ayından itibaren prim tutarlarında yaşanan yükseliş trendini yakından takip ettiklerini söyledi. Konuyla ilgili yasal çalışmaları hayata geçirdiklerini de söyleyen Şimşek, sigorta şirketlerinin davranışlarını incelemeye devam ettiklerini de bildirdi.

TÜM ŞİRKETLERİN FİYATLARINI KARŞILAŞTIRMALI OLARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ

26 Nisan 2016 tarihinde yapılan düzenleme ardından, geçen ayın sonuna kadar zorunlu araç sigorta tutarlarında %8 ila %9’luk bir düşüş kaydedildiğini bildirdi. Zorunlu trafik sigortası yaptıran vatandaşlara yeni bilgilere ulaşma fırsatı da yarattıklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı, araç bilgileri ve T.C. numarasıyla giriş yapılarak bütün şirketlerin fiyat listesine ulaşılabileceğinin de altını çizdi. Bu sayede en iyi fiyatı bulma şansını elde eden vatandaşlar ise uygulamadan oldukça memnun!

KURALLARA UYMAYAN ŞİRKETLERE PARA CEZASI

Mehmet Şimşek yapılan yeni yasal düzenlemelere karşın halen yüksek prim tekliflerinde ısrar eden şirketlerinde varlığına dikkat çekti. Bu şirketlerin Hazine Müsteşarlığı tarafından kontrol edildiğini ve gerekli çalışmaların yürütüldüğünü de söyledi. Başbakan Yardımcısı, tespit edilen şirketlerden savunma istendiğini ve uygun görülen cezai işlemin yapıldığını açıklamasına ekledi. 

zorunlu trafik sigortası başbakan yardımcısı mehmet şimşek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!