Ödenmeyen Kredi Borcu ve İcra Durumu!

Ödenmeyen Kredi Borcu Ve İcra Durumu! Kredi Borcu Ödenmezse Ne Zaman İcralık Olunur? Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Zaman İcralık Olunur?

Çoğu tüketici çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi kullanma yolunu seçiyor. Fakat ne yazık ki kişilerin sonu gelmez ve sınırsız ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başvurduğu kredi kullanma alışkanlığı bazı durumlarda kişileri ödenemeyen borçların kucağına itebiliyor.  Hal böyle olunca borcunu ödeyemeyen kişiler zor durumda kalıyor ve bankalarla olan ilişkisi bozuluyor.

Ödenmeyen kredi borcunun icralık olması hemen gerçekleşen bir durum değildir. İcra daha çok bir sürecin sonucudur. Bu süreç ödenmeyen kredi borcunda 90 gün kadardır. Bankalar 90 günü geçmeyen ödenmeyen kredi borcunda sadece kişilerle SMS veya e-posta yoluyla iletişime geçip borçlarını ödemeleri gerektiğini söylerler. Kredi borcunun 90 gün içerisinde ödenmesi halinde ise borçludan sadece gecikme faizi tahsil ederler. Bunun yanında kişinin kredi notu da düşer.

Eğer ödenmeyen kredi borcunun süresi 90 günü geçmişse bu süreç icra ile sonuçlanabilir. Bankalar 90 günü geçen kredi borcunda borçlu ile bu sefer direkt iletişime geçerek bir hafta içinde borçludan borcunu ödemesini ister. Borç bir hafta içinde de ödenmezse bankalar yasal takip başlatır. Kredi borçlusu hakkında yasal takip başlaması demek icra, haciz gibi yatırımların hayata geçmesi demektir. Bunun yanında kişinin kredi sicili bozulacağı için borçlu beş yıl kadar kredi kullanmayacaktır.

Borcunu ödeyemeyen kişilere naçizane teklifimiz 90 günü doldurmadan bankalar ile görüşmeleridir. Bu sayede kredi borcunuzu yapılandırabilir ve ödenebilecek bir hale getirebilirsiniz. Dolayısıyla icradan, haczedilmekten ve kredi sicilinizin bozulmasından kurtulabilirsiniz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.