Ana SayfaBankacılıkÖdenmeyen Kredi Borcu ve İcra Durumu!

Ödenmeyen Kredi Borcu ve İcra Durumu!

Ödenmeyen Kredi Borcu Ve İcra Durumu! Kredi Borcu Ödenmezse Ne Zaman İcralık Olunur? Detaylar İçin...

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Zaman İcralık Olunur?

Çoğu tüketici çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi kullanma yolunu seçiyor. Fakat ne yazık ki kişilerin sonu gelmez ve sınırsız ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başvurduğu kredi kullanma alışkanlığı bazı durumlarda kişileri ödenemeyen borçların kucağına itebiliyor.  Hal böyle olunca borcunu ödeyemeyen kişiler zor durumda kalıyor ve bankalarla olan ilişkisi bozuluyor.

Ödenmeyen kredi borcunun icralık olması hemen gerçekleşen bir durum değildir. İcra daha çok bir sürecin sonucudur. Bu süreç ödenmeyen kredi borcunda 90 gün kadardır. Bankalar 90 günü geçmeyen ödenmeyen kredi borcunda sadece kişilerle SMS veya e-posta yoluyla iletişime geçip borçlarını ödemeleri gerektiğini söylerler. Kredi borcunun 90 gün içerisinde ödenmesi halinde ise borçludan sadece gecikme faizi tahsil ederler. Bunun yanında kişinin kredi notu da düşer.

Eğer ödenmeyen kredi borcunun süresi 90 günü geçmişse bu süreç icra ile sonuçlanabilir. Bankalar 90 günü geçen kredi borcunda borçlu ile bu sefer direkt iletişime geçerek bir hafta içinde borçludan borcunu ödemesini ister. Borç bir hafta içinde de ödenmezse bankalar yasal takip başlatır. Kredi borçlusu hakkında yasal takip başlaması demek icra, haciz gibi yatırımların hayata geçmesi demektir. Bunun yanında kişinin kredi sicili bozulacağı için borçlu beş yıl kadar kredi kullanmayacaktır.

Borcunu ödeyemeyen kişilere naçizane teklifimiz 90 günü doldurmadan bankalar ile görüşmeleridir. Bu sayede kredi borcunuzu yapılandırabilir ve ödenebilecek bir hale getirebilirsiniz. Dolayısıyla icradan, haczedilmekten ve kredi sicilinizin bozulmasından kurtulabilirsiniz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.