ALES Soru ve Cevapları Yayınlandı!

0

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dün yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) soru ve cevapları yayınlandı. Toplam 81 İl Merkezi ve Bişkek’ te yapılan ALES saat 09:30′ da başladı ve 180 dakika sürdü. 

ÖSYM internet sitesinde yer verdiği duyuruda 2016 ALES Sonbahar dönemi sınavının temel soru ve kitapçığı ÖSYM’ nin resmi internet sitesinden ulaşılabilecek.

Ayrıca 2016 ALES Sonbahar dönemi sınavının soruları, ÖSYM’ nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacak, dağıtılamayacak ve yayınlanamayacaktır. 

ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES Sonbahar dönemi sınavı 18 Aralık tarihinde yapılı. Binlerce aday sınav sonuçlarını merak ediyor ve ne zaman açıklanacağını soruyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Daha önce 8 Mayıs’ ta yapılan ALES İlkbahar dönemi sınav sonuçları, 25 Mayıs’ ta açıklanmıştı. Buna göre 18 Aralık’ ta yapılmış olan sınavın 4-5 Ocak tarihinde açıklanması bekleniyor.

ALES sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden açıklanacak. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın