Advert Advert Advert

ALES Soru ve Cevapları Yayınlandı!

ALES Soru ve Cevapları Yayınlandı!
ALES Soru ve Cevapları Yayınlandı! -

ÖSYM tarafından dün yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dün yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) soru ve cevapları yayınlandı. Toplam 81 İl Merkezi ve Bişkek' te yapılan ALES saat 09:30' da başladı ve 180 dakika sürdü. 

ÖSYM internet sitesinde yer verdiği duyuruda 2016 ALES Sonbahar dönemi sınavının temel soru ve kitapçığı ÖSYM' nin resmi internet sitesinden ulaşılabilecek.

Ayrıca 2016 ALES Sonbahar dönemi sınavının soruları, ÖSYM' nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacak, dağıtılamayacak ve yayınlanamayacaktır. 

ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES Sonbahar dönemi sınavı 18 Aralık tarihinde yapılı. Binlerce aday sınav sonuçlarını merak ediyor ve ne zaman açıklanacağını soruyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Daha önce 8 Mayıs' ta yapılan ALES İlkbahar dönemi sınav sonuçları, 25 Mayıs' ta açıklanmıştı. Buna göre 18 Aralık' ta yapılmış olan sınavın 4-5 Ocak tarihinde açıklanması bekleniyor.

ALES sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden açıklanacak. 

ales soruları ales cevap anahtarı 2016 ales soru cevapları ales soru cevapları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası