Advert Advert Advert

Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?

Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?
Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı? -

Her Türk gencinin vatani görevi olan askerliğini yapması şarttır. Peki, kredi çekebilmek için askerlik görevini yerine getirilmesi gerekiyor mu?

Askerliğini Yapmayan Kredi Kullanabilir Mi?

Gerek kültürel birikimlerimiz nedeniyle gerekse yasalar gereği her Türk gencinin vatani görevi olan askerlik görevini yapması gerekiyor. Ordu millet anlayışını benimsemiş hatta askerlik yapmaya kız verilmez denilen bir toplumsal birikime sahip bir millet olarak askerlik Türk erkekleri için önemli bir yer tutmaktadır. İş hayatında, evlilikte veya herhangi bir başvuru da askerlik durumu sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Peki, kredi başvurularında da kişinin askerlik durumu sorulur mu?

Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinde çeşitli şartları taşımasını istiyor. Bu istenen şartlar genel olarak kişinin gelir sahibi olması, kredi notunun iyi olması, kredi sicilinin bozuk olmaması gibi şartlardır. Kredi kullanmak için gerekli şartlar arasında askerlik yapma şartı yoktur. Vatani görevini çeşitli nedenlerden dolayı yerine getiremeyenler de kredi kullanabilir.

Askerlik görevine yerine getirmemiş kişiler tam ehliyetli yani 18 yaşında olmaları halinde, kredi notlarının iyi olması halinde, kredi sicilleri bozuk olmaması halinde kolaylıkla kredi kullanabilirler.

Bankalar kredi kullanmak isteyenlerin askerlik durumu ile değil gelir sahibi olmaları ile ilgilenirler. Gelir sahibi olmayanlar askerlik görevini yerine getirmiş dahi olsalar kredi kullanamazlar. Aynı şekilde bankalar kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ile ilgilenir. Askerlik görevinizi yerine getirmeseniz dahi kredi notunuz yüksekse kredi kullanabilirsiniz. Bunlarla birlikte ödenmemiş kredi kartı borcu veya kredi borcunuz varsa yani banka siciliniz bozuksa kredi kullanamazsınız. Fakat bankalar sicili bozuk olmayan kişilerin kredi kullanma durumlarında askerlik yapıp yapmadığıyla ilgilenmez.

kredi kredi kullanmak için gerekli şartlar kredi notu banka sicili askerlik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!