Ana SayfaBankacılıkKredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?

Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı?

Kredi Kullanmak İçin Askerlik Şartı Var Mı? Askerliğini Yapmayan Kredi Kullanabilir Mi? Detaylar İçin...

-

Askerliğini Yapmayan Kredi Kullanabilir Mi?

Gerek kültürel birikimlerimiz nedeniyle gerekse yasalar gereği her Türk gencinin vatani görevi olan askerlik görevini yapması gerekiyor. Ordu millet anlayışını benimsemiş hatta askerlik yapmaya kız verilmez denilen bir toplumsal birikime sahip bir millet olarak askerlik Türk erkekleri için önemli bir yer tutmaktadır. İş hayatında, evlilikte veya herhangi bir başvuru da askerlik durumu sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Peki, kredi başvurularında da kişinin askerlik durumu sorulur mu?

Bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinde çeşitli şartları taşımasını istiyor. Bu istenen şartlar genel olarak kişinin gelir sahibi olması, kredi notunun iyi olması, kredi sicilinin bozuk olmaması gibi şartlardır. Kredi kullanmak için gerekli şartlar arasında askerlik yapma şartı yoktur. Vatani görevini çeşitli nedenlerden dolayı yerine getiremeyenler de kredi kullanabilir.

Askerlik görevine yerine getirmemiş kişiler tam ehliyetli yani 18 yaşında olmaları halinde, kredi notlarının iyi olması halinde, kredi sicilleri bozuk olmaması halinde kolaylıkla kredi kullanabilirler.

Bankalar kredi kullanmak isteyenlerin askerlik durumu ile değil gelir sahibi olmaları ile ilgilenirler. Gelir sahibi olmayanlar askerlik görevini yerine getirmiş dahi olsalar kredi kullanamazlar. Aynı şekilde bankalar kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ile ilgilenir. Askerlik görevinizi yerine getirmeseniz dahi kredi notunuz yüksekse kredi kullanabilirsiniz. Bunlarla birlikte ödenmemiş kredi kartı borcu veya kredi borcunuz varsa yani banka siciliniz bozuksa kredi kullanamazsınız. Fakat bankalar sicili bozuk olmayan kişilerin kredi kullanma durumlarında askerlik yapıp yapmadığıyla ilgilenmez.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler