Ana SayfaBankacılıkEvlenen Öğrencilerin KYK Öğrenim Kredisi Borcu Silinir Mi?

Evlenen Öğrencilerin KYK Öğrenim Kredisi Borcu Silinir Mi?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Evlenen Öğrencilerin KYK Öğrenim Kredi Borcu Siliniyor Mu?

KYK öğrenim kredisi öğrencilerin öğrenime devam ettiği zamanlarda maddi sıkıntılarının çözülmesine büyük fayda sağlıyor. Fakat öğrenim hayatı bittikten sonra öğrenim kredisi bir masaldan korku filmine dönüşüyor. Öğrenciler iş bulma sıkıntısı ile uğraşırken bir yandan da KYK öğrenim kredisi borcunu ödemeye çalışıyorlar. Ödeyememeleri durumunda zaten fazla tutarlı olan borç faizle daha da fazlalaşıyor.

Öğrenciler öğrenim hayatlarında dahi öğrenim kredisini nasıl ödeyeceklerini düşündükleri için bu konu fazla suistimale açık bir konu haline geliyor. Üreten kimdir bilinmez öğrenim kredisi hakkında çeşitli efsaneler üretiliyor. Üretilen efsaneler genelde kredi borcu affı ve öğrenim kredileri bursa dönüştü gibi efsaneler oluyor. Bu efsaneler arasında öğrenim kredisi borcu evlenince siliniyor efsanesi de yer alıyor.

Ne yazık ki öğrencilik yıllarında evlenen kişilerin öğrenim kredi borcu silinmiyor. Bu durum bir efsane niteliği taşıyor. KYK öğrenim kredisi borcu hakkında günümüzde yapılan yasal düzenleme sadece öğrenim kredisi borç yapılandırmadan ileriye gitmedi.

Evlenen öğrencinin öğrenim kredisi borcu silinmesi olayı efsaneden çok gerçekleşmeyen bir vaat olma özelliği taşıyor. Zamanın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın evlenen öğrencilerin öğrenim kredisi borcunun silinmesi adına bir vaatte bulunduğunu ve bu konu üzerinde çalışmalarda bulunduğu biliniyor. Fakat Suat Kılıç’ın bakanlığı bırakması ile bu çalışma yarıda kalıyor ve gerçekleşmiyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.