Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanında Kar Oranı Yüzde 0,82’den Başlıyor!

0

Vakıf Katılım Bankası konut sahibi olmak isteyen müşterilerine aylık yüzde 0,82’den başlayan kar oranları ile finansman imkanı sunuyor. Avantajlı kar oranları ve uzun vade süresi ile satın alacağınız ev için finansman sağlayabilir ve kolayca geri ödeme imkanı bulabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası “Konut Finansmanı” dahilinde satın alınan evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse edebilmektedir. Konut finansmanı kapsamında Vakıf Katılım Bankası 120 aya kadar olan vade seçenekleri sunmaktadır. 120 aya varan vadelerle müşteriler gelirlerine uygun vadeyi seçerek, ödeme planı oluşturabilmektelerdir. Bahse konu finansman dahilinde banka vade süresine göre farklı kar oranları uygulamaktadır.

Vade Süresine Göre Değişen Kar Oranı

Aylık yüzde 0,82 kar oranı 24 vadede geri ödenecek olan finansmanlar için geçerlidir. 25 ile 36 ay arasında bir vadede finansman geri ödemesini yapmak isteyen müşteriler aylık yüzde 0,92 kar oranından yararlanırken; 37- 60 ay arası finansman geri ödemesi yapacak olan müşteriler aylık yüzde 0,95 kar oranından faydalanabilmektedirler. 61 ile 120 ay arası geri ödemelerini yapacak olan müşteriler ise aylık yüzde 0,99 kar oranından yararlanacaklardır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Vakıf Katılım Bankası sağlanan likiditenin binde 5’i oranında finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Bankanın konut finansmanı dahilinde 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri, finansman geri ödemesini 120 ay vadede ödemeyi planlamaktadır. Bu durumda banka müşteriye aylık yüzde 0,99 kar oranı yansıtacaktır. Yüzde 0,99 kar oranı ile likidite sağlayan müşteri aylık takribi bin 428 Türk Lirası finansman taksiti ödeyecektir. Vade sonunda toplamda ödenen para 171 bin 333,84 Türk Lirası civarında olacaktır. Sağlanan finansmanın yıllık toplam maliyet oranı yüzde 12,85’tür. Banka finansman dahilinde 500 Türk Lirası finansman tahsis ücreti tahsil edecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın