Emekli ve Esnafın Heyecanlı Bekleyişi Sürüyor

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan görüşmeler hakkında açıklama yapması beklenen Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklama ile emekliler için banka promosyonu esnaf için ise Fon içeriği hakkında bilgi verecek.

Emeklilerin heyecanla beklediği banka promosyonu ile ilgili konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin son aşamalarına gelindiği noktasında bilgi verildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan görüşmeler yaklaşık bir yıldır sürüyordu.

TÜED (Türkiye Emekliler Derneği) Genel Başkanı Kazım Ergün, yaptığı açıklamada emekliler için yapılacak banka promosyonlarının emeklilerin beklentilerini karşılayacak düzeyde olması gerektiğinin altını çizdi. Ergün konuşmasında, ‘’ Bu açıklama emekliler için çok önemli, ülkemizde yaklaşık olarak 11,5 milyon emekli bulunuyor. Tüm emeklilerimizin gözü kulağı Başbakan Binali Yıldırım’ın yapacağı açıklamada, Başbakanımızdan müjdeli haberlerini bekliyoruz’’ dedi.

 Hükümetimiz Destek Vermeye Hazır

Son dönemlerdeki ekonomide canlılık olması için yapılan uygulamalardan biri olan Fon hakkında esnafın bekleyişi de sürüyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin ‘’ Devletimiz, esnafın ihtiyacını karşılamak için gerekli desteği vermeye hazır ‘’ açıklamasından sonra gözler Başbakan Binali Yıldırım’a çevrildi. Esnaf için oldukça önemli olan fon TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in talebi ile gündeme gelmiş ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de ‘’ Esnaf Fonu ‘’ hakkında olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Yaşanan sıkıntılı süreçte esnafın iflas etmesi ya da iş yerini kapatması durumunda, tekrar bir girişimde bulunana kadar mağdur olmaması için önerilen fon hakkında Başbakan Binali Yıldırım’ın detaylı açıklama yapması bekleniyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın