Halk Bankası Konut Kredisi ve Konut Kredisi Borç Transferi Kampanyası

0

Bir ev sahibi olmak için kredi kullandınız ve taksitlerinizi ödemekte zorlanıyor musunuz? Konut kredisini yüksek faizle kullandığınızı mı fark ettiniz? Halk Bankası “Dost Kredi” ile konut kredinizi transfer etme imkanı sağlıyor. Başka bankalardan kullandığınız konut kredisini Halkbank’a getirebilir, avantajlı faiz oranları ile yeniden yapılandırılan kredinizi azalan taksitlerle rahat rahat ödeyebilirsiniz.

Halk Bankası Dost Konut Kredisi kapsamında avantajlı faiz oranları sunmanın yanı sıra kredi tahsis ücreti de almamaktadır. Masrafsız Konut Kredisi dahilinde banka 180 aya kadar vadelerde ödeme imkanı sunmaktadır. Söz konusu kredi uyarınca uygulanan faiz oranı kredi geri ödemesinin yapılacağı vade süresine göre farklılık arz etmektedir.

50 Bin Lira İçin Örnek Hesaplama!

Müşteri 120 aya kadar olan vadelerde kredi geri ödemesini tamamlayacak ise aylık yüzde 1,09 faiz oranından yararlanacaktır. 120- 180 arası bir vadede kredi geri ödemesini tamamlayacak olan müşteri ise aylık yüzde 1,11 faiz oranından faydalanabilecektir. Halk Bankası Dost Konut Kredisi dahilinde ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli talep edecektir. Ekspertiz ücreti konutun özelliklerine (bulunduğu mevki ve evin büyüklüğü) göre farklılık arz etmektedir.

Konut kredisi ve konut kredisi borç transferi kapsamında 60 ay vade ile 50 bin Türk Lirası finansman sağlamak isteyen bir müşteri aylık yüzde 1,09 faiz oranı ile finansman sağlayacaktır. 60 ay vade boyunca müşteri aylık bin 139,70 Türk Lirası civarında taksitlerle kredi geri ödemesini gerçekleştirecektir. Kullanılan 50 bin Türk Lirası vade sonunda toplam 68 bin 382,14 Türk Lirası olarak ödenmiş olacaktır.

Halk Bankası Dost Konut Kredisi dahilinde konut sigortası ve DASK (Deprem ve Doğal Afet Sigortası) yaptırılmasını zorunlu tutmuştur. Konut sigortası ve DASK bahse konu konutun bulunduğu lokasyona ve evin metrekaresine bağlı olarak değişmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın