İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

0
İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Bankacılık hizmetleri her geçen gün gelişiyor. Bu gelişimlerden biri de internet bankacılığı olarak karşımıza çıkıyor. İnternet bankacılığı kullanılarak şubeye veya ATM’ye gitmeden çoğu bankacılık hizmeti alınabiliyor. İnternet Bankacılığı ile para transferi, kredi kullanımı, kredi kartı limiti artırma gibi işlemler kolaylıkla yapılabiliyor. Bu da internet bankacılığı nasıl açılır sorusunu beraberinde getiriyor.

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? Şifresi Nasıl Alınır?

Bilgisayar veya telefon ile kullanabileceğiniz internet bankacılığı hizmetinden yaralanabilmek için mevduat hesabınıza tanımlı bir internet bankacılığı şifresi almanız gerekiyor. Mevduat hesabınızı açtırırken internet bankacılığı şifrenizi almayı unutmuşsanız şifrenizi internet aracılığıyla, ATM’leri kullanarak, çağrı merkezini arayarak ve şubeye başvurarak alabilirsiniz.

İnternet Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bankanızın internet sayfasına girerek internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Bankanızın internet sayfasına girip kullanıcı bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz.

ATM’leri Kullanarak İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bankanıza ait bir ATM’ye banka kartınızla girişi yapıp başvuru işlemlerine girerek internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Telefonunuza gönderilen SMS yoluyla öğrendiğiniz internet bankacılığı şifreniz ile internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Çağrı Merkezini Arayarak Şifre Alma

Bankanızın çağrı merkezini arayıp yönlendirmeleri takip ederek internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. Çağrı merkezi aracılığıyla aldığınız şifreniz SMS aracılığıyla telefonunuza gelecektir. Telefonunuza gelen şifre ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Banka Şubelerini Kullanarak İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı nasıl açılır diye soranların en çok yaptığı banka şubelerine gitmek oluyor. Banka şubesine gidip yapmak isteyenlerin ilgili personele internet bankacılığı şifresi almak istediğinizi iletmeniz halinde telefonunuza internet bankacılığı şifreniz gönderilecektir.

Fakat aldığınız bu şifreler tek kullanımlık şifrelerdir. Aldığınız şifre ile giriş yaptıktan sonra sistem sizi şifre değişikliği yapmaya yönlendirecektir. Kendinize yeni bir şifre belirleyerek ve çeşitli güvenlik işlemlerini tamamlayarak internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın