Ana SayfaBankacılıkİnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık hizmetleri her geçen gün gelişiyor. Bu gelişimlerden biri de internet bankacılığı olarak karşımıza çıkıyor. İnternet bankacılığı kullanılarak şubeye veya ATM’ye gitmeden çoğu bankacılık hizmeti alınabiliyor. İnternet Bankacılığı ile para transferi, kredi kullanımı, kredi kartı limiti artırma gibi işlemler kolaylıkla yapılabiliyor. Bu da internet bankacılığı nasıl açılır sorusunu beraberinde getiriyor.

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? Şifresi Nasıl Alınır?

Bilgisayar veya telefon ile kullanabileceğiniz internet bankacılığı hizmetinden yaralanabilmek için mevduat hesabınıza tanımlı bir internet bankacılığı şifresi almanız gerekiyor. Mevduat hesabınızı açtırırken internet bankacılığı şifrenizi almayı unutmuşsanız şifrenizi internet aracılığıyla, ATM’leri kullanarak, çağrı merkezini arayarak ve şubeye başvurarak alabilirsiniz.

İnternet Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bankanızın internet sayfasına girerek internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Bankanızın internet sayfasına girip kullanıcı bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz.

ATM’leri Kullanarak İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bankanıza ait bir ATM’ye banka kartınızla girişi yapıp başvuru işlemlerine girerek internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Telefonunuza gönderilen SMS yoluyla öğrendiğiniz internet bankacılığı şifreniz ile internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Çağrı Merkezini Arayarak Şifre Alma

Bankanızın çağrı merkezini arayıp yönlendirmeleri takip ederek internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. Çağrı merkezi aracılığıyla aldığınız şifreniz SMS aracılığıyla telefonunuza gelecektir. Telefonunuza gelen şifre ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Banka Şubelerini Kullanarak İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı nasıl açılır diye soranların en çok yaptığı banka şubelerine gitmek oluyor. Banka şubesine gidip yapmak isteyenlerin ilgili personele internet bankacılığı şifresi almak istediğinizi iletmeniz halinde telefonunuza internet bankacılığı şifreniz gönderilecektir.

Fakat aldığınız bu şifreler tek kullanımlık şifrelerdir. Aldığınız şifre ile giriş yaptıktan sonra sistem sizi şifre değişikliği yapmaya yönlendirecektir. Kendinize yeni bir şifre belirleyerek ve çeşitli güvenlik işlemlerini tamamlayarak internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...