Advert Advert Advert

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?
İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? -

İnternet Bankacılığı şubeye gitme veya ATM’ye gitme derdi olmadan çoğu bankacılık hizmetini online olarak yapabilme fırsatı tanıyor. Peki, internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilmek için ne yapmak gerekiyor?

İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Bankacılık hizmetleri her geçen gün gelişiyor. Bu gelişimlerden biri de internet bankacılığı olarak karşımıza çıkıyor. İnternet bankacılığı kullanılarak şubeye veya ATM’ye gitmeden çoğu bankacılık hizmeti alınabiliyor. İnternet Bankacılığı ile para transferi, kredi kullanımı, kredi kartı limiti artırma gibi işlemler kolaylıkla yapılabiliyor.

Bilgisayar veya telefon ile kullanabileceğiniz internet bankacılığı hizmetinden yaralanabilmek için mevduat hesabınıza tanımlı bir internet bankacılığı şifresi almanız gerekiyor. Mevduat hesabınızı açtırırken internet bankacılığı şifrenizi almayı unutmuşsanız şifrenizi internet aracılığıyla, ATM’leri kullanarak, çağrı merkezini arayarak ve şubeye başvurarak alabilirsiniz.

İnternet Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bankanızın internet sayfasına girerek internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Bankanızın internet sayfasına girip kullanıcı bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz.

ATM’leri Kullanarak İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bankanıza ait bir ATM’ye banka kartınızla girişi yapıp başvuru işlemlerine girerek internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Telefonunuza gönderilen SMS yoluyla öğrendiğiniz internet bankacılığı şifreniz ile internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Çağrı Merkezini Arayarak Şifre Alma

Bankanızın çağrı merkezini arayıp yönlendirmeleri takip ederek internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. Çağrı merkezi aracılığıyla aldığınız şifreniz SMS aracılığıyla telefonunuza gelecektir. Telefonunuza gelen şifre ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Banka Şubelerini Kullanarak İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Bankanızın herhangi bir şubesine giderek ilgili personele internet bankacılığı şifresi almak istediğinizi iletmeniz halinde telefonunuza internet bankacılığı şifreniz gönderilecektir.

Fakat aldığınız bu şifreler tek kullanımlık şifrelerdir. Aldığınız şifre ile giriş yaptıktan sonra sistem sizi şifre değişikliği yapmaya yönlendirecektir. Kendinize yeni bir şifre belirleyerek ve çeşitli güvenlik işlemlerini tamamlayarak internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

internet bankacılığı internet bankacılı şifresi internet bankcaılığı şifre alma internet bankacılığı hizmeti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası En Az Önlisans Mezunu Satış Yetkilisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası
Yapı Kredi Bankası'ndan Tatil Kredisi Kampanyası