Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek Gelirli Ülkeler Grubuna Girdik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Yapımı tamamlanan ve dün itibariyle hizmete açılan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin açılış törenine telekonferansla bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan; açılışta yaptığı konuşmada hem ulaşım yatırımlarına hem de ekonomik gelişmelere değindi.

Ulaşım yatırımlarına hızla devam edildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin her yanına yollar ve tüneller yapıldığını ve bunların bir kısmının hizmete açıldığını belirtti. Son dönemde hizmete açılan yatırımların her birinin devasa projeler olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Osmangazi Köprüsü’nün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün, Avrasya Tüneli’nin ve son olarak da Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin her birinin ayrı ayrı şaheser olduğunu söyledi. Hali hazırda yapımına devam edilen pek çok dev projenin de bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaşım yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerinin altını çizdi.

Avrupa Hesaplama Sistemi Çok Daha İyi Noktada Olduğumuzu İspatladı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) milli gelir hesaplama yönteminde Avrupa Hesaplama Sistemi’ne geçtiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; yeni hesaplama sistemiyle aslında aksettirilenden çok daha iyi durumda olduğumuzun ortaya çıktığını açıkladı.

Yeni hesaplama sistemine geçilmesinin ardından OECD tarafından ülkemizin “yüksek gelirli ülkeler grubuna” geçtiğinin açıklandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aslında yansıtılmak istenilen durumdan daha iyi ekonomik şartlara haiz olduğumuzun ispatlandığını söyledi.

Türkiye’nin de içinde yer aldığı 8 devletin orta gelirli ülkeler grubundan yüksek gelirli ülkeler sınıfına geçtiğini açıklayan OECD’nin kararının önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; içerde ve dışarda mücadele edilen düşmanlara rağmen gelir seviyesinin yükseltilmesinin başarı olarak addedilmesi gerektiğini vurguladı. 15 Temmuz hain darbe girişiminin kısa sürede atlatıldığını ve bu girişimin ekonomideki yansımalarının da giderilmeye başlandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütleriyle kararlılıkla mücadele etmeye devam edileceğini vurguladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.