İhtiyaç Akademi’den Engelli Memur Adaylarına Ücretsiz Kitap

0

İhtiyaç Akademi’nin destekleriyle açılan kurslara katılan kursiyelere ücretsiz test kitabı, konu anlatımlı kitaplar ve konulara göre soru bankaları ile yaprak test dağıtıldı. Düzenlenen törende Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç ve İhtiyaç Akademi Kurucu Müdürü Murat Soyer ile Koordinatör Yalçın Öziş de hazır bulundu. Dağıtım töreninde konuşma yapan Bursa  Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, engelsiz bir  Bursa için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirmiştir.

Toplamda 77 engelli vatandaşın eğitim göreceği bu kursta, hafta içi 17.00 – 20.00 saatleri arasında, Cumartesi günü ise saat 12.00 17.00 arasında eğitimlerin gerçekleşeceği, engelli bireylere Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık dersleri verileceği belirtilmiştir. Lise ve üniversite mezunlarına yönelik olmak üzere, 2 grup şeklinde düzenlenen kurstaki görülecek dersler de; Osmangazi Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri Ercan Pehlivan, Murat Çakallı, İsmail Uğraşkan ile Vecihe  Özkan Yüksel tarafından verilecektir.

 Ücretsiz eğitimlere, 22 Nisan tarihine kadar devam edileceğini belirten Çepni; “Sınava girecek kardeşlerimize başarılar diliyoruz” diyerek konuşmasına son verdi. Murat Soyer ise, böylesine anlamlı bir çalışmanın içerisinde yer aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın