Paypal Nedir?
P

-

Paypal Nedir?

İnternetten yapılan alışverişlerde kart bilgileri paylaşıldığı için online alışverişlerde güvenlik riski olabiliyor. Bu riski azalmak için bankacılık sektöründe çeşitli yöntemler üretiliyor. Kart bilgilerinin güvenliğini arttırmak için sanal kart, 3D Security gibi sistemler geliştirilirken Paypal gibi online bankacılık sistemleri de kullanılıyor.

1998 yılında kurulan ve 2001 yılında Paypal ismini alan şirket tarafından geliştirilen sistem ile e-ticarette e-posta kullanılarak para transferi yapılıyor. Paypal ile para transferi kolay bir şekilde yapılabilirken yapılan alışveriş ödemelerinde kart bilgisi kullanılmadığı için alışveriş ödemeleri güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Online ödeme yapmanı daha kolay ve güvenli yolu olan Paypal ile para transferi e-posta adresi üzerinden yapılıyor. Paypal kısaca e-posta aracılığıyla para transferi yapılmasına olanak sağlayan online bankacılık sistemi olarak tanımlanabilir. Sistemde kullanılan para Paypal parasıdır ve normal para değildir. Paypal parası istenildiği zaman çeşitli ülke paralarına çevrilebilir.

Paypal yurtdışı alışverişlerinde de kullanılabilir. Paypal ile yurtdışından yapacağınız alışveriş için paranızı farklı para birimlerine kolaylıkla aktarabilirsiniz. Ayrıca ödeme yapmak için e-pota adresinizi kullandığınız için güvenli bir şekilde yurtdışı alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paypal’a Nasıl Üye Olunur?

Paypal bireysel hizmetin yanında ticari hizmette veriyor. Yani Paypal’a ticari ve bireysel üye olunabilir. Ticari üyelik online satış yapanlar için bireysel üyelik ise online alışveriş yapmak isteyenler için sunulan hesap türüdür. Bireysel üye olmak için üyelik türünü seçtikten sonra istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız ve şifre belirlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra Paypal aracılığıyla e-posta adresinizi kullanarak kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz.

Türkiye’de Paypal Kullanılıyor mu?

Artık Türkiye Paypal kullanılmıyor. Ancak birkaç yöntemle halen daha paypal kullananlar mevcut. Paypal sistemi Türkiye kredi kartlarının tanımlamasına izin vermiyor. Bunun için paypal kullanılan ülkelerin kredi kartlarına ya da sanal bir kredi kartına sahip olmanız gerekiyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol