Advert Advert Advert

Paypal Nedir?

Paypal Nedir?
Paypal Nedir? -

Günümüzde para transferlerinin ve online alışverişlerin güvenilirliği tartışma konusudur. Para transferlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmek ve online alışverişlerin güvenli bir şekilde yapabilmek için çeşitli sistemler geliştiriliyor. Para transferini kolaylaştıran ve internet alışverişlerini güvenli hale getiren Paypal nedir?

Paypal

İnternetten yapılan alışverişlerde kart bilgileri paylaşıldığı için online alışverişlerde güvenlik riski olabiliyor. Bu riski azalmak için bankacılık sektöründe çeşitli yöntemler üretiliyor. Kart bilgilerinin güvenliğini arttırmak için sanal kart, 3D Security gibi sistemler geliştirilirken Paypal gibi online bankacılık sistemleri de kullanılıyor.

1998 yılında kurulan ve 2001 yılında Paypal ismini alan şirket tarafından geliştirilen sistem ile e-ticarette e-posta kullanılarak para transferi yapılıyor. Paypal ile para transferi kolay bir şekilde yapılabilirken yapılan alışveriş ödemelerinde kart bilgisi kullanılmadığı için alışveriş ödemeleri güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Online ödeme yapmanı daha kolay ve güvenli yolu olan Paypal ile para transferi e-posta adresi üzerinden yapılıyor. Paypal kısaca e-posta aracılığıyla para transferi yapılmasına olanak sağlayan online bankacılık sistemi olarak tanımlanabilir. Sistemde kullanılan para Paypal parasıdır ve normal para değildir. Paypal parası istenildiği zaman çeşitli ülke paralarına çevrilebilir.

Paypal yurtdışı alışverişlerinde de kullanılabilir. Paypal ile yurtdışından yapacağınız alışveriş için paranızı farklı para birimlerine kolaylıkla aktarabilirsiniz. Ayrıca ödeme yapmak için e-pota adresinizi kullandığınız için güvenli bir şekilde yurtdışı alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Paypal’a Nasıl Üye Olunur?

Paypal bireysel hizmetin yanında ticari hizmette veriyor. Yani Paypal’a ticari ve bireysel üye olunabilir. Ticari üyelik online satış yapanlar için bireysel üyelik ise online alışveriş yapmak isteyenler için sunulan hesap türüdür. Bireysel üye olmak için üyelik türünü seçtikten sonra istenilen bilgileri eksiksiz doldurmanız ve şifre belirlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra Paypal aracılığıyla e-posta adresinizi kullanarak kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz.

 

 

paypal paypal nedir paypal parası paypal'a nasıl üye olunur online alışveriş online bankacılık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!