Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: 2017 Yılında Yeni Yatırımlar Olacak

0

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 2017 yılında yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Eroğlu 2017 yılında toplam 1601 tesisin yatırım müjdesini verdi.

2017 Yılı Yatırım Yılı Olacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptığı açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Türkiye’de en büyük yatırımları gerçekleştirdiğini söylerken kamu kurumları içerisinde en fazla ödeneğe sahip kurumun Bakanlığa bağlı olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olduğunun altını çizdi.

Bakan Veysel Eroğlu açıklamasında, ‘’ 2016 yılı bizim açımızdan çok bereketli geçti. Ülkemizde çok sayıda, gölet, baraj ve sulama tesisini tamamladık. Geçen yıldan bugüne 72 il ziyareti yaptık. Bu ziyaretlerimizin 597’sinde temel atma, 529’unda açılış vardı toplamda 1126 tesis için merasim düzenledik. Tamamlanan bu tesislerin maliyeti 23 milyar 181 milyon lira.  Ayrıca bu 72 ilde gerçekleştirilen programlarda 1601 yeni tesisi olacağını ve 12 milyar 711 lira maliyetle tamamlanacağı müjdesini verdik. Ülkemiz adına çok çalışıyoruz, bu yıl 50,627 kilometre yol kat ettik, Türkiye’de geçemediğimiz yol yok’’ dedi.

Tesislerin Ekonomiye Katkısı 1,1 Milyar

Bakan Eroğlu açıklamalarının devamında, ‘’ Ülkemizde Doğu Batı demeden yatırım yapmaya çalışmaya devam ediyoruz. Yapılan tesislerin ekonomiye katkısı yaklaşık olarak 1,1 milyar lira olacak. Şimdiye kadar projeler için özel sektör 10 milyar lira civarında yatırım yaptı. Ayrıca Bakanlığımız tarafından 2016 yılında tamamlanan 4 milyar lira maliyetli 151 tesis de 22 Aralık’ta Cumhurbaşkanımız tarafından açıldı. Bu sene Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na ait 250 tesisin açılışı Cumhurbaşkanımız tarafından yapıldı bu tesislerin toplam maliyeti ise 14 milyar lira civarındadır’’ dedi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın