Ana SayfaDiğer İş İlanlarıAdalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alıyor!

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alıyor!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 810 icra katibi alınacak. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonları tarafından yapılacak olan uygulama ile Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınavla açıktan atama suretiyle 810 icra katibi alımı yapacak.

Başvuruda Aranan Nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar), KPSS’ de lisans mezunlarının KPSSP-3 önlisans mezunları için KPSSP-93, Ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden en az 70 almış olmak, adayın görev yapmasına teşkil edecek herhangi bir akıl sağlığının bulunmaması, Kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişkisi bulunmamak gereklidir.

Ayrıca başvuracak adaylarda aranan nitelikler şöyle devam ediyor: En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daktilo veya bilgisayar kursu sertifikasına sahip olmak.

Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler

KPSS 2016 sınav sonuç belgesi, İcra katipliği sınavı başvuru formu, Diploma veya mezuniyet belgesinin  Yükseköğretim Kurumunca onaylanmış belgesi, Bilgisayar veya daktilo sertifikası.

Başvuru Yeri ve Tarihi

Adalet Bakanlığı icra katibi alımı için ilan başvuruları 2 Ocak 2017 tarihinde başlayıp, 16 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.