Advert Advert Advert

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alıyor!

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alıyor!
Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alıyor! -

Adalet Bakanlığı ve Adli Yargı ilk derece mahkemesi Adalet Komisyonlarında istihdam edilmek üzere 810 icra katibi alımı için başvurular başlıyor!

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 810 icra katibi alınacak. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonları tarafından yapılacak olan uygulama ile Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınavla açıktan atama suretiyle 810 icra katibi alımı yapacak.

Başvuruda Aranan Nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar), KPSS' de lisans mezunlarının KPSSP-3 önlisans mezunları için KPSSP-93, Ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden en az 70 almış olmak, adayın görev yapmasına teşkil edecek herhangi bir akıl sağlığının bulunmaması, Kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişkisi bulunmamak gereklidir.

Ayrıca başvuracak adaylarda aranan nitelikler şöyle devam ediyor: En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daktilo veya bilgisayar kursu sertifikasına sahip olmak.

Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler

KPSS 2016 sınav sonuç belgesi, İcra katipliği sınavı başvuru formu, Diploma veya mezuniyet belgesinin  Yükseköğretim Kurumunca onaylanmış belgesi, Bilgisayar veya daktilo sertifikası.

Başvuru Yeri ve Tarihi

Adalet Bakanlığı icra katibi alımı için ilan başvuruları 2 Ocak 2017 tarihinde başlayıp, 16 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

 

adalet bakanlığı memur icra katibi başvuru adalet bakanlığı icra katipliği 2017 adalet bakanlığı memur icra katipliği başvuru
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!