Ana SayfaDiğer İş İlanlarıAdalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alıyor!

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alıyor!
A

-

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 810 icra katibi alınacak. Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonları tarafından yapılacak olan uygulama ile Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınavla açıktan atama suretiyle 810 icra katibi alımı yapacak.

Başvuruda Aranan Nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar), KPSS’ de lisans mezunlarının KPSSP-3 önlisans mezunları için KPSSP-93, Ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden en az 70 almış olmak, adayın görev yapmasına teşkil edecek herhangi bir akıl sağlığının bulunmaması, Kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişkisi bulunmamak gereklidir.

Ayrıca başvuracak adaylarda aranan nitelikler şöyle devam ediyor: En az lise ve dengi okullardan mezun olmak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daktilo veya bilgisayar kursu sertifikasına sahip olmak.

Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler

KPSS 2016 sınav sonuç belgesi, İcra katipliği sınavı başvuru formu, Diploma veya mezuniyet belgesinin  Yükseköğretim Kurumunca onaylanmış belgesi, Bilgisayar veya daktilo sertifikası.

Başvuru Yeri ve Tarihi

Adalet Bakanlığı icra katibi alımı için ilan başvuruları 2 Ocak 2017 tarihinde başlayıp, 16 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol