Ana SayfaKredilerTüketici Kredisi Nedir?

Tüketici Kredisi Nedir?
T

-

Tüketici Kredisi

Günümüzde hayat şartlarını göz önünde bulundurarak kişisel gereksinimleri karşılamak için gelirin yanında bir finansmana ihtiyacın da olduğunu söyleyebiliriz. Yani kişisel gereksinimleri karşılamakta tek başına gelir ne yazık ki yeterli olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda tüketiciler genelde bankalardan kredi kullanma yolunu seçebiliyor.

Bankaların tüketicilere özel ve tüketim çeşitlerine özel kredilendirme türleri bulunuyor. Bankaların kredilendirme türleri sadece konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi ile sınırlı değildir. Bankalar eğitim kredisinden motosiklet kredisine kadar çeşitli kredilendirme türleri ile tüketiciye hitap ediyor. Bankaların tüketiciye sunduğu kredilendirme türleri arasında tüketici kredisi de yer alıyor.

Tüketici kredisi ticari amaç güdülmeyen mal ve hizmet alınmalarını finanse eden kredilendirme türüdür. Tüketici kredisi kullanılarak çeşitli eşya alım masrafları, ev ya da araba alım masrafları finanse edilebilir. Tüketici kredisi kullanım bakımından geniş bir kapsama sahip bir kredi türüdür.

Tüketici Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Tüketici kredisi kullanabilmek için bankaların tüm kredilerde aradığı şartları taşımak yeterlidir. Yani tüketici kredisi için gerekli şartlar kredi notunun iyi olması, kredi sicilinin bozuk olmaması ve gelir sahibi olmaktır. Bunun dışında tüketici kredisi kapsamında bankalar kefil de isteyebiliyor.

Tüketici Kredisi Nasıl Alınır?

Tüketici kredisi alabilmek için nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve banka tarafından istenecek diğer belgelerle tüketici kredisi veren bir bankaya müracaat etmeniz yeterlidir. Tüketici kredisi talebiniz banka tarafından onaylandıktan sonra kredinizi kullanabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol