Advert Advert Advert

Tüketici Kredisi Nedir?

Tüketici Kredisi Nedir?
Tüketici Kredisi Nedir? -

Tüketicilerin gereksinimlerinin çeşitlerine göre bankalar farklı kredi kampanyaları başlatabiliyor. Bankaların tüketicilerin ihtiyaçlarını finanse etmek amacıyla sunduğu kredilendirme türleri arasından tüketici kredisi de yer alıyor. Peki, tüketici kredisi nedir? Tüketici kredisi için gerekli şartlar nelerdir?

Tüketici Kredisi

Günümüzde hayat şartlarını göz önünde bulundurarak kişisel gereksinimleri karşılamak için gelirin yanında bir finansmana ihtiyacın da olduğunu söyleyebiliriz. Yani kişisel gereksinimleri karşılamakta tek başına gelir ne yazık ki yeterli olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda tüketiciler genelde bankalardan kredi kullanma yolunu seçebiliyor.

Bankaların tüketicilere özel ve tüketim çeşitlerine özel kredilendirme türleri bulunuyor. Bankaların kredilendirme türleri sadece konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi ile sınırlı değildir. Bankalar eğitim kredisinden motosiklet kredisine kadar çeşitli kredilendirme türleri ile tüketiciye hitap ediyor. Bankaların tüketiciye sunduğu kredilendirme türleri arasında tüketici kredisi de yer alıyor.

Tüketici kredisi ticari amaç güdülmeyen mal ve hizmet alınmalarını finanse eden kredilendirme türüdür. Tüketici kredisi kullanılarak çeşitli eşya alım masrafları, ev ya da araba alım masrafları finanse edilebilir. Tüketici kredisi kullanım bakımından geniş bir kapsama sahip bir kredi türüdür.

Tüketici Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Tüketici kredisi kullanabilmek için bankaların tüm kredilerde aradığı şartları taşımak yeterlidir. Yani tüketici kredisi için gerekli şartlar kredi notunun iyi olması, kredi sicilinin bozuk olmaması ve gelir sahibi olmaktır. Bunun dışında tüketici kredisi kapsamında bankalar kefil de isteyebiliyor.

Tüketici Kredisi Nasıl Alınır?

Tüketici kredisi alabilmek için nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve banka tarafından istenecek diğer belgelerle tüketici kredisi veren bir bankaya müracaat etmeniz yeterlidir. Tüketici kredisi talebiniz banka tarafından onaylandıktan sonra kredinizi kullanabilirsiniz.

Tüketici kredisi tüketici kredisi nedir tüketici kredisi nasıl alınır tüketici kredisi için gerekli şartlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!