Altınları Yastık Altından Çıkarın

0

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) Genel Başkanı Şükrü Özek yaptığı açıklamada, ‘’ Yastık altında tutulan paranın ekonomiye de Türk lirasının değer kazanmasına da bir faydası olmaz, elinde altın olan yastık altında değil bankaların altın hesaplarında değerlendirsin’’ dedi.

Yastık Altındakinin Ekonomiye Faydası yok

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) Genel Başkanı Şükrü Özek, ‘’ Türk parasını değersizleştirme çabalarına karşı halk parasına sahip çıktı ve yatırımlarını altına yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz bozdurma çağrısını destekliyoruz ve Türk lirasının değer kazanması için çalışıyoruz. Halkımızda bu yönde karar vererek dövizlerini altına çevirdiler ancak altınlarını evde değil bankaların altın hesaplarında muhafaza etmeleri gerekiyor. Yoksa yapılan işlemin Türk lirasına da ekonomiye de bir katkısı olmaz’’ dedi.

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği (USTEK) Genel Başkanı Şükrü Özek açıklamasının devamında, ‘’ 15 Temmuz’da ülkemizi kıskaca almaya çalıştılar ancak darbe sırasında Türk milleti kendini dünyaya ispatladı. Milletimiz şimdide dünyaya kendini ispatlayacak ve bu oyunu bozacaktır. Bu yüzden altınların bankaların altın hesaplarında muhafaza edilesi şarttır. Ev ve iş yerlerinde tutmak zaten güvenlik açısından uygun değil. Bu yüzden elinde altın olan vatandaşlar, altınlarını finans sistemine dahil etmeliler. Yastık altında tutulan altın finans sisteminde yok hükmündedir. Vatandaşımız bunu bilmelidir’’ dedi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın