Advert Advert Advert

Temassız Kart Nedir?

Temassız Kart Nedir?
Temassız Kart Nedir? -

Kredi kartı ile alışveriş yapılması halinde şifre girmeniz veya imza atmanız gerekiyor. Kredi kartı ile alışveriş yapılırken şifre kullanmadan veya imza atmadan temassız kart ile alışveriş yapılabilir. Peki, temassız kart nedir? Hangi kredi kartlarının temassız kredi kartı özelliği var?

Temassız Kart

Kredi kartı kullanımı halinde şifre veya imza kullanılması ile hem kredi kartı kullanıcı güvence altına alınıyor hem de kart kullanıcısının kredi kartı borcuna itiraz etme şansı ortadan kaldırılıyor. Fakat kredi kartı kullanılması halinde şifre girilmesi veya imza istenmesi küçük tutarlı ya da yüksek tutarlı alışveriş fark etmeksizin istendiği için tüketiciyi sıkıntıya sokabiliyor. Temassız kart ile şifre kullanmadan kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor.

Temassız kart belli tutarda alışverişlerde kredi kartının sadece okutularak şifre veya imza gerekmeden ödeme yapılmasını sağlayan teknolojidir. Temassız kart ile sadece bazı limitlerde alışverişler şifresiz veya imzasız yapılabiliyor. Yüksek tutarlı alışverişlerde imza veya şifre girmek gerekiyor.

Temassız Kart Hangi Ödemelerde Kullanılabilir?

Temassız kartınız Visa ise Visa Paywave logosunu gördüğünüz işyerlerinde, temassız kartınız Mastercard ise Mastercard Paypass logosu bulunan işyerlerinde temassız kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.

Hangi Kredi Kartlarının Temassız Kredi Kartı Özelliği Var?

Word Cart temassız kredi kartı özelliği bulunuyor. Word Cart temassız kart özelliğinden yararlanabilmek için bir sefere mahsus 10 TL ücret ödenmesi gerekiyor. Ayrıca Word Cart temassız kart kullanılması halinde Word puan da veriyor.

Maksimum Kart hızlı ve kolay alışveriş için temassız kart kullanma imkânı sunuyor. Maksimum temassız kart ile tek seferde 35 TL olmak üzere 100 TL kadar alışveriş yapılabiliyor. Ayrıca Maksimum temassız kartın KGS özelliği de bulunuyor.

temassız kart temassız kart nedir Word kart Maksimum kart Mastercard Visa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!