Advert Advert Advert

E-Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

E-Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?
E-Vadeli Mevduat Hesabı Nedir? -

Tasarrufları değerlendirme yöntemleri arasında vadeli mevduata para yatırmakta yer alıyor. Birikimler klasik vadeli hesapta değerlendirilebilirken internet üzerinden e-vadeli hesap açılarak da değerlendirilebilir. Peki, e-vadeli hesap nedir? Nasıl Açılır?

E-Vadeli Hesap

Bankaların para kaynağı olan, tüketicilerin de yatırım aracı olan vadeli hesaplar sıklıkla kullanılıyor. Özellikle tüketiciler Türkiye gibi enflasyonist hareketlerin çok olduğu yerlerde durup dururken zarar etmemek için vadeli hesaplara para yatırabiliyor.

Teknolojinin gelişmesi ve internetin kullanımının artması ile klasik vadeli mevduatların alternatifi olarak e-vadeli mevduat hesapları hayatımıza girdi. Hatta e-vadeli hesaplar klasik vadeli hesaplara göre daha çok tercih ediliyor. Çünkü hem e-vadeli hesapların faiz oranları klasik vadeli hesaplara göre yüksek oluyor hem de e-vadeli hesaplar kullanım kolaylığı sağlıyor.

E-Vadeli mevduat hesabı, internete bağlı tablet, telefon veya bilgisayar ile açılan ve yönetilen mevduat hesabı üzerinden kişilerin yatırım yapabildiği mevduat türü olarak tanımlanabilir. E-Vadeli hesabı açmak için veya yatırım kararı almak için banka şubelerine gitmeye gerek kalmıyor. İnternet üzerinden kolaylıkla işlem yapılabiliyor.

E-Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

E-Vadeli hesap açabilmek için öncelikle e-vadeli hesap açılacak olan bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Ayrıca söz konusu bankadan internet bankacılığı şifresi alınmış olması gerekiyor. Eğer internet bankacılığı şifreniz varsa şifrenizi kullanarak bankanın internet şubesine giriş yapıp yeni hesap aç bölümüne girmeniz gerekiyor. Daha sonra vadeli hesap türünü seçerek ve vade süresini belirleyip hesaba para aktararak e-vadeli hesaptan yararlanabilirsiniz.

E-Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

E-Vadeli mevduat hesabının faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Fakat e-vadeli hesap ile bankalar iş gücünden tasarruf ettiği için e-vadeli hesap faiz oranları klasik vadeli mevduat hesabına göre daha yüksek oluyor.

e-vadeli mevduat hesabı e-vadeli hesap e-vadeli mevduat hesabı nasıl açılır e-vadeli mevduat hebı nedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!