EPDK 22 Şirkete Lisans Verdi

0

Elektrik piyasasında tavan fiyata inceleme başlatan EPDK Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan ilana göre enerji piyasasında birçok düzenleme gerçekleştirdi. Sektörde faaliyet göstermek isteyen 7 şirkete üretim lisansı, bir şirkete ise tedarik lisansı verildi. Kurum, piyasada hizmet vermekte olan 7 şirketin ise elektrik üretim lisansını iptal etti.

Petrol piyasasında hizmet vermekte olan üç şirkete ise dağıtıcı lisansı verilirken, madeni yağ lisansı için dört şirkete yetki verildi. Biodizel işleme lisansına sahip 34 şirkete ilave olarak bir şirkete daha lisans verildi. Sektörde hizmet veren madeni yağ lisansına sahip dört şirketin üretim lisansı bunun yanında iki şirketin de madeni yağ lisansının iptali kararlaştırıldı.

Sıkıştırılmış doğal gaz piyasasında (CNG) faaliyet göstermek isteyen bir şirkete ise bu alanda iletim ve dağıtım lisansı verilirken farklı bir şirkete ise CNG satış lisansı verildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu LPG alanında da yeni lisans dağıtımında bulundu. Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dağıtımı için iki şirkete dağıtım iki şirkete de depolama lisansı verildi.

Delta 1 Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye Gümüşhane Tortum Regülatöründe ve Hidroelektrik Santral üretim tesisi için verilmiş olan fakat sonrasında iptal edilmiş üretim lisansı da yeniden verildi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın