Advert Advert Advert

EPDK 22 Şirkete Lisans Verdi

EPDK 22 Şirkete Lisans Verdi
EPDK 22 Şirkete Lisans Verdi -

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik piyasasında hizmet vermek üzere 22 şirkete lisans verdi, 13 şirketin ise mevcut lisansını iptal etti.

Elektrik piyasasında tavan fiyata inceleme başlatan EPDK Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan ilana göre enerji piyasasında birçok düzenleme gerçekleştirdi. Sektörde faaliyet göstermek isteyen 7 şirkete üretim lisansı, bir şirkete ise tedarik lisansı verildi. Kurum, piyasada hizmet vermekte olan 7 şirketin ise elektrik üretim lisansını iptal etti.

Petrol piyasasında hizmet vermekte olan üç şirkete ise dağıtıcı lisansı verilirken, madeni yağ lisansı için dört şirkete yetki verildi. Biodizel işleme lisansına sahip 34 şirkete ilave olarak bir şirkete daha lisans verildi. Sektörde hizmet veren madeni yağ lisansına sahip dört şirketin üretim lisansı bunun yanında iki şirketin de madeni yağ lisansının iptali kararlaştırıldı.

Sıkıştırılmış doğal gaz piyasasında (CNG) faaliyet göstermek isteyen bir şirkete ise bu alanda iletim ve dağıtım lisansı verilirken farklı bir şirkete ise CNG satış lisansı verildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu LPG alanında da yeni lisans dağıtımında bulundu. Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dağıtımı için iki şirkete dağıtım iki şirkete de depolama lisansı verildi.

Delta 1 Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye Gümüşhane Tortum Regülatöründe ve Hidroelektrik Santral üretim tesisi için verilmiş olan fakat sonrasında iptal edilmiş üretim lisansı da yeniden verildi.

epdk petrol piyasası Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!