ÖSYM KPSS sonuçlarını açıklayarak merakla bekleyen adaylara müjdeli haberi verdi. Memur adaylarının erişimine açılan KPSS yerleştirme sonuçları, bekleyiş sürecini tamamlamış oldu.

2 bin 51 Kişilik Kadro

Ön lisans, lise ve lisans alanlarında sınava giren adaylar 2 bin 51 kişilik kadro için bekleme süreci tamamlanmış oldu. Adaylar hangi kadrolara yerleşeceğini öğrenmek için ÖSYM internet adresine yoğunlaştılar. Almış oldukları puanlara göre yerleşecek olan adaylar için sonuçlar erişime açıldı.

ÖSYM tarafından erişime açılan tercih sonuçları için binlerce memur adayının meraklı bekleyişi son buldu diyebiliriz. KPSS’ de almış oldukları puana göre yerleştirilecek olan adaylar için, sonuçlar netlik kazanmış oldu. 

KPSS memur atamalarına değinilecek olursa, memur olmak için sadece puanların yeterli olmadığıdır. Uzmanların konuyla ilgili yaptığı açıklamalar ise adayların meraklarını biraz olsun giderecektir. Öncelikle 30 tercih hakları olan KPSS adaylarının tercih edeceği kadro sayısının ne kadar yüksek ve aldığı puanın diğer adaylara göre fazla olması etkileyecektir. 

KPSS tercih sonuçları adayların meraklarını giderirken, değişiklik yapılan 2017 KPSS ve ÖABT adayları için bilgilendirmeler yapıldı. Öncelikle KPSS artık Ekonometri testine yer vermeyecektir. KPSS puan türleri yeniden belirlenecektir. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.