Denizbank’tan Genç Çiftçilere Genç Çiftçi Kredisi

0

Denizbank Genç Çiftçi Kredisi

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde bulunan hibe destek programlarına birçok banka destek veriyor. Bu bankalardan biri olan Denizbank da çiftçilere özel birçok kredi kampanyası oluşturmuş durumda. Bakanlığın Genç Çiftçi Hibe Destek programına katılan çiftçiler uzun vadeli bir kredi olan Genç Çiftçi Kredisi’ni Denizbank’tan alabiliyorlar.

Denizbank tarafından çiftçilere verilen bu kredi normal kredilerden farklı olarak yıllık bazda vadeli olarak alınabiliyor. Bu özelliği sayesinde krediyi alan çiftçiler geri ödeme süresini 7 yıla kadar çıkarabiliyor.

Denizbank Genç Çiftçi kredisini alan çiftçiler hasat dönemine göre ödemesiz dönem de belirleyebiliyorlar. Denizbank’ın bu kredisini alan çiftçiler hasat döneminde olduklarını bildirerek ödemeleri 18 ay erteleme hakkına sahipler.

Yüzde 1,29 kredi faiz oranıyla verilen bu krediyi düşük kredi faiz oranıyla almak isteyen çiftçilerin 3 farklı ödeme talimatı vermeleri gerekiyor. Bağ-Kur ödemesi, TARSİM ödemesi ve normal bir faturanın ödemesini talimat olarak veren çiftçiler 1,29 kredi faiz oranıyla kredi alabiliyorlar.

Ödeme talimatı vermeyen ya da vermek istemeyen çiftçiler için özel bir kredi faiz oranı belirlenir.

Denizbank Genç Çiftçi kredisini alan çiftçiler kredi borcunu 7 defada 7 yıl içinde ödeyebilirler. Krediden 10 bin lira olarak faydalanıldığında Denizbank’a 150 TL kredi masrafı ödemek gerekiyor. Kredi için alınacak olan sigorta bedeli 242 liradır ve kredi verildiğinde tahsil edilir.

10 bin liralık krediyi 7 yılda ödemek isteyen çiftçilerin Denizbank’a her yıl 2494 lira ödemeleri gerekiyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın