Ana SayfaKariyerKPSS Önlisans Ortaöğretim Yerleştirme Sonuçları

KPSS Önlisans Ortaöğretim Yerleştirme Sonuçları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2016 KPSS Lisans, ortaöğretim ve ön lisans mezunu olan adayların tercih sonuçları ÖSYM tarafından 9 Ocak akşam saatlerinde açıklandı. 

2016 KPSS Tercih Sonuçları Sorgulama

2016 KPSS tercih sonuçlarını büyük heyecan içinde bekleyen adaylar sonuçları görmek için ÖSYM adresinden sonuçlarını öğrenmeye başladılar. 21 Aralık 2016 tarihinde başlayıp 30 Aralık 2016 tarihinde sona eren tercih işlemlerinde adaylar nihayet sona ulaştılar. Büyük bir heyecan içinde sorgulama sayfasından sonuçlarına ulaşan adaylar sonuçları sorgulamaya devam ediyor.

Sağlık Meslek Lisesi Mezunları Avantajlı

Uzmanların yapmış olduğu açıklamaya göre sağlık alanında açılan kadro sayısı fazla olduğu için sağlık meslek lisesi mezunları oldukça avantajlı görünüyor. Düz lise mezunları burada düşük puan almışlar ise sıraya giremeyip açıkta kalabilirler. 

Adaylar belediyeler, hastaneler, üniversiteler gibi kamu kurumlarında düz memur, laborant, şoför, itfaiye görevlisi, ebe, hemşire, sağlık teknisyeni gibi birçok göreve atanabilirler. KPSS’ ye girmiş olan adaylar almış oldukları sonuçları 2 yıl boyunca kullanabilecekler. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.