KPSS Önlisans Ortaöğretim Yerleştirme Sonuçları

2016 KPSS Lisans, ortaöğretim ve ön lisans mezunu olan adayların tercih sonuçları ÖSYM tarafından 9 Ocak akşam saatlerinde açıklandı. 

2016 KPSS Tercih Sonuçları Sorgulama

2016 KPSS tercih sonuçlarını büyük heyecan içinde bekleyen adaylar sonuçları görmek için ÖSYM adresinden sonuçlarını öğrenmeye başladılar. 21 Aralık 2016 tarihinde başlayıp 30 Aralık 2016 tarihinde sona eren tercih işlemlerinde adaylar nihayet sona ulaştılar. Büyük bir heyecan içinde sorgulama sayfasından sonuçlarına ulaşan adaylar sonuçları sorgulamaya devam ediyor.

Sağlık Meslek Lisesi Mezunları Avantajlı

Uzmanların yapmış olduğu açıklamaya göre sağlık alanında açılan kadro sayısı fazla olduğu için sağlık meslek lisesi mezunları oldukça avantajlı görünüyor. Düz lise mezunları burada düşük puan almışlar ise sıraya giremeyip açıkta kalabilirler. 

Adaylar belediyeler, hastaneler, üniversiteler gibi kamu kurumlarında düz memur, laborant, şoför, itfaiye görevlisi, ebe, hemşire, sağlık teknisyeni gibi birçok göreve atanabilirler. KPSS’ ye girmiş olan adaylar almış oldukları sonuçları 2 yıl boyunca kullanabilecekler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.