Advert Advert Advert

PTT’den Emeklilere Masrafsız İhtiyaç Kredisi

PTT’den Emeklilere Masrafsız İhtiyaç Kredisi
PTT’den Emeklilere Masrafsız İhtiyaç Kredisi -

Denizbank ve PTT ortaklaşa yürütülen bir kampanya ile emeklilere masrafsız ihtiyaç kredisi fırsatı sunuyor.

PTT Masrafsız Kredi

Birçok banka ile anlaşmalı olan PTT sayesinde artık sadece dakikalar içinde kredi alınabiliyor. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan Denizbank PTT aracılığıyla emekli müşterilere uygun kredi faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Maaşını PTT’den alan emekliler bu kredi kampanyasından faydalanmak üzere sadece birkaç dakika içinde başvuru yapabiliyor.

PTT ve Denizbank ortaklığıyla verilen bu kredi için emeklilerden kredi tahsis ücreti alınmıyor. Yalnızca krediye faiz ekleniyor. Bu krediye başvuru yapmak isteyen emekliler herhangi bir PTT şubesinden işlem yapabilirler.

Masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanan emekliler en az 1000 TL olmak şartıyla toplamda 36 bin liraya kadar kredi çekebilirler. Daha yüksek miktarlı kredi çeken emekliler için belirlenen kredi faiz oranının daha düşük olduğunu söyleyebiliriz.

2 bin lira ve daha az kredi çekmek isteyen emekliler için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,75 iken 2 bin liradan daha fazla kredi çekmek isteyen emekliler için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,59’dur.

Kredi tahsis ücreti bulunmayan bu krediyi 80 yaşına ulaşmayan emekliler alabilir. 78 yaşında bir emekli kredi çekmek istediğinde kredi vadesi en fazla 2 yıl olabilir. Yani emeklinin yaşı ve kredinin vadesi toplamının 80’i geçmemesi gerekiyor.

Kredi için talep edilebilecek minimum vade 1 ay iken en fazla 48 ay vade talep edilebilir.

Kredi hakkında bilgi almak ve örnek bir hesaplama tablosu görmek isteyen emekliler kendilerine en yakın PTT şubesine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. 

PTT masrafsız kredi denizbank ptt kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!