Konutta Fiyatları Yüzde 25’e Kadar Ucuzlatacak Hamle Geliyor!

0

Ülkemizde pek çok açıdan milat olarak kabul edilen 15 temmuz hain darbe girişimi, konut fiyatları ve konut kredileri açısından da önemli bir dönüm noktası oldu. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı da konut seferberliği başlatarak vatandaşa daha ucuz ev sağlamak için çalışma başlatmıştı. Şimdi de Emlak Konut GYO’dan bu konuda ikinci hamle geliyor.

Darbe girişiminin akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bankacılık sektörüne yapılan çağrı ile konut kredisi faiz oranlarında nispeten gerilemeler kaydedilmişti. Emlak Konut’un darbe girişiminin akabinde başlattığı konut seferberliğinde gelecek aydan itibaren ikinci konut seferberliğine geçileceği belirtildi.

Konut Fiyatları Ucuzlayacak!

Emlak Konut GYO tarafından başlatılan ilk çalışmada vadeli konut alacaklar için faiz oranları aylık yüzde 0,70 seviyesine kadar indirilmişti. Bahse konu faiz oranından yararlanarak konut edinen pek çok vatandaş konutlarına yerleşmiş durumda. Emlak Konut GYO, yeni kampanyasında ise faiz oranlarını yüzde 0,5 seviyesine kadar indirmeyi planlıyor. Hali hazırda bankacılık sektörünün konut kredilerinde sağladığı en düşük kredi faiz oranı aylık yüzde 0,80 seviyesinde bulunuyor. Bu oran da kısa vade ve belirli şartlar yerine getirilmesi durumunda müşterilere tatbik ediliyor.

Ev sahibi olmak isteyenler için Emlak Konut GYO tarafından sunulacak tek kolaylık bu da değil. Emlak Konut’un yeni konut edinme seferberliğinde konut vadelerinin 240 aya kadar çıkarılması planlanıyor. Konut kredileri sektöründe bankalar genel olarak 120 ay vadeli olarak konut kredisi sunmaktalar. 240 ay vadeli olarak konut kredisi veren bankalar olsa d, vade dilimi uzadıkça faiz oranları da doğru orantılı olarak artış gösteriyor.

Emlak Konut’un sağladığı cazip faiz oranlarıyla uzun vadeli konut edinme kampanyasından faydalanacak vatandaşlarla, konut sektörünün kısa vadede 15 milyar Türk Lirası’nın üzerinde bir hareketlenme yaşayacağı ön görülüyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın