Yapı Kredi Bankası, Çocuğunuz İçin Birikim Hesabı İmkanı Sunuyor!

0

Yapı Kredi Bankası, çocuklar için “İlk Param” birikim hesabı imkanı sunmaktadır. İlk Param hesabı, ailelerin çocuklarının geleceği için şimdiden birikim yapmasını ve onların hayatlarını kolaylaştıracak imkan olanakları sağlamaktadır. Sahip olunan veya ilk kez başvurulan vadesiz mevduat Yapı Kredi hesabına her ay düzenli olarak bireylerin kendi belirlediği miktarlarda yatırım yaparak birikim yapabilmektedirler. Yine “İlk Param” birikim hesabı olan bireylerin akrabaları veya diğer yakınları da bu birikime destek olma isterlerse , bankanın sunduğu imkanlar arasında olan bu yardım, çocuklar için sağlanan avantajlar arasında yer almaktadır.

Müşteriler Düzenli Fon Alım Talimatı’nı, şahsa ait olan bireysel Yapı Kredi hesabından yahut yeni açacakları vadesiz hesabından yalnızca 50 Türk Lirası ve üzerinde yapacakları yatırım ile verebilmektedirler. İlk Param ile verilecek “Düzenli Fon Alım Talimatı” yönünde, müşterilerin kendi belirlediği ücret tutarları ve sıklığı ile sistemli bir şekilde fon alımı gerçekleştirilip, talimatı bir kez vermeleri yeterli olmaktadır.

Yine aynı şekilde ek yatırımlar yapılarak hesapların meblağları yükseltilebilir ya da nakit paraya ihtiyaç olduğu kritik ve sıkışık dönemlerde hesap bozdurulabilinir. Hesap bozdurma işlemlerinde banka hiçbir ücret talep etmemek ile birlikte müşterinin istediği bütün zaman zarflarında parayı kullanabilme fırsatı tanımaktadır.

Peki “İlk Param” Birikim Hesabına Nasıl Başvuru Yapılır?

Vatandaşın eğer sahip olduğu Yapı Kredi hesabı yoksa, şubeye gidip kendisine hesap açtırması ve sonrasında bireysel internet şubesine giriş yapıp ve gerekli işlem adımlarını takip ederek ya da en yakın Yapı Kredi şubesine giderek veyahut İLKPARAM yazıp boşluk bırakıp tc kimlik numarasını da yazarak  4470’e mesaj göndermesi ile başvuru gerçekleştirilebilinir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın