Elektrik Kesintisine Son! Faturayı Düzenli Ödeyene Ayrıcalık Geliyor!

Elektrik Kesintisine Son! Faturayı Düzenli Ödeyene Ayrıcalık Geliyor!

Son yapılan değişiklik ile beraber elektrik piyasasında kazan – kazan stratejisi uygulanacak. Düzenli fatura ödemesi yapan abone ayrıcalıklı konuma getirilecek ve elektrik kesilmesi sorunu yaşamayacak.Ev ve iş yerlerinde adeta hayat damarlarından biri olan elektrik uygulaması ile mağduriyetlerin önüne geçilmesi planlanıyor. Ödenmeyen faturaların sonucunda hayatın akışının aksaması problemini yaşayan ev ve iş yerleri açısından oldukça önemli olan kazan – kazan stratejisi sayesinde ayrıcalıklı olan aboneler mağduriyet yaşamayacak. Geçmişe yönelik raporlama ile elde edilecek bilgiler doğrultusunda düzenli ödeme yapan abonelerin hemen elektrikleri kesilmeyecek.

Müşteri Profili Çıkarılacak

Elektrik piyasasında yaşanan bu gelişme tüketiciler açısından oldukça önemli, ilk etapta aboneler için bir müşteri profili oluşturulacak ve abonelerin ödemelerine ne kadar sadık oldukları dikkate alınacak. Sadakati ölçülen müşteri eğer ‘’sadık müşteri’’ statüsünde ise, yani fatura ödemeleri düzenli ise elektrik fatura ödemesini bir ay geciktirse dahi elektrik kesintisi yaşamayacak. Sadık müşteri kategorisinde olan abonelerden açma kapama ücreti de alınmayacak.

Müşteri Profiline Göre İşlem Yapılacak

Uygulama ile hayata geçecek özelliklerden biri de tüketiciler ile iletişime geçilmesi olacak. Normal şartlarda faturalandırmadan sonra gecikme olursa yetkililer tarafından direkt elektrik kesintisi yapılıyor ancak uygulamaya geçiş ile birlikte faturanın son ödeme tarihi geçtiğinde abonelere SMS ile gecikme bildirilecek ve 5 iş günü içerisinde ödeme yapılmadığı taktirde elektrik kesintisi uygulanacağı belirtilecek. Eğer bu uyarıya rağmen tüketici faturasını ödemezse müşteri profili incelenecek ve eğer sadık müşteri kategorisinde ise ayrıcalık uygulanacak. Bu ayrıcalık sayesinde müşteri açma – kapama ücreti ödemeyeceği için 25 lira da kara geçmiş olacak.kazan – kazan Elektrik piyasası elektrik fatura SMS
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?