Avrupa Birliği’nden Trump’a Eleştiri

0

ABD’nin Yeni Başkanı Donald Trump’ın ekonomi konusunda izlediği politikalar her ne kadar seçim öncesi vaadlerine dayanıyor olsa da, AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Malmström tarafından başarısız olmaya mahkum olarak yorumlandı.

Trump’ın start verdiği ekonomi politikalarının başarısız olmaya mahkum olduğunu dile getiren Malmström, Dünya’daki ülkelerin bir çoğunun yatırım ve ticaret için ortam hazırlamak için çaba gösterdiğini ve vizyonlarının yatırım ve ticaret yapılabilecek ortam hazırlamaya dayalı olduğunu dile getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Yeni Başkanı Donald Trump, seçim kampanyası süresince vadettiği ve Amerikalı vatandaşlar tarafından merakla beklenen Asya-Pasifik okyanusuna sınırı olan toplam 12 ülkenin dahil bulunduğu TPP anlaşmasının çıkması aktivitesini dün hayata geçirmişti. Trump’ın bu politikası ise başta Amerika vatandaşları olmak üzere dünya üzerinde bir çok borsada şaşkınlıkla karşılanırken, başarısız olacağı öngörüldü.

Trump’ın ilk icraatı olarak korunmacı bir ekonomi politikası izlediğini ve bu tutumun hatalı olabileceğini dile getiren Malmström, milenyum çağında adeta sınırlara duvar örülmesinin ve ticarete hükümet nezlinde engel konulmasının başarısız bir politika olduğunu dile getirirken, Trump’ın izlediği bu yöntemin insanların özgür bir şekilde seyahat etmelerine de engel olacağını da sözlerine ekledi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın