Ana SayfaEkonomi44 Yıllık Türk Firması Satıldı

44 Yıllık Türk Firması Satıldı

-

Türkiye’nin en büyük ambalaj firmalarından bir tanesi olan Korozo, 250 Milyon Euro’luk cirosuyla birlikte Actera Group’a satıldı.

Uzun süredir devam eden pazarlık süreci sonrasında Actera Group, İstanbul ve İzmir’de 8 adet fabrikası bulunan Korozo’yu cirosu 250 milyon Euro’yu bulurken, hisselerin büyük bir kısmını satın aldı. Rekabet Kurumu’nun onayı sonrasında hisselerin devir işleminin gerçekleşeceğinin duyurulması yanında, mevcut Korozo yönetiminin şirkette aktif olarak görev almaya devam edeceği de edindiğimiz bilgiler arasında.

Türkiye’nin en büyük ambalaj firmalarından bir tanesi olan Korozo’nun geçmişi 44 yıl önceye dayanıyor. İzmir’de ve İstanbul’da toplamda 9 adet fabrikası bulunan başarılı firma, toplamda bin 700 kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık neredeyse 100 bin tona yakın ambalaj üretimi yapan Korozo, Actera Group tarafından hisselerinin büyük bir kısmı satın alındı.

Ünlü&Co Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü İbrahim Romano, yaptığı açıklamada Avrupa’nın en büyük 10 esnek ambalaj üreticilerinden bir tanesi olmayı hedefleyerek Korozo’dan hisse satın aldıklarını açıkladı. Hem organik, hem de inorganik destekler ile Korozo’yu büyüterek Avrupa’da yüzde 3’lük bir pazar payı hedeflediklerini dile getirdi.

Bahsi geçen satış işlemi, Rekabet Kurumu’nun onayının gelmesi ile birlikte tamamlanarak, hisselerin önemli bir kısmı Mey İçki, Mars Cinema, Kamil Koç, Ro-Ro gibi bir çok şirkette ortaklığı bulunan Actera Group’a aktarılacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,395BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler