Ana SayfaEkonomi2017’de Asgari Ücret Düşmeyecek

2017’de Asgari Ücret Düşmeyecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 yılı içerisinde asgari ücretin 1404 Türk Lirası’nın altına düşmeyeceğini açıkladı.

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen istişare toplantısında yer alan Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücret üzerinden değerlendirmeler yaparak, iyileştirmeler yapılacağının müjdesini verdi. Asgari geçim indiriminde yapılacak olan yeni düzenleme ile birlikte 2017 yılı içerisinde asgari ücretin 1404 Türk Lirası’nın altına düşmeyeceğini dile getirdi.

  Vergi ve prim borcu bulunan vatandaşların, yapılandırılma aşamasında hem peşin, hem de taksitli ödeme kolaylıkları sunduklarını hatırlatan Ağbal, Mayıs ayına kadar bu avantajlardan faydalanabileceğini dile getirdi. Taksit ile ödeme seçeneğinden faydalanan işletme sahiplerinin 2016 yılına ait Aralık ve 2017 yılına ait Ocak taksitlerini ödemeleri halinde Şubat, Mart ve Nisan aylarına ilişkin ödemelerin Mayıs ayı sonuna kadar erteleneceğini açıkladı. Yapılan bu ertelemeler için herhangi bir faiz işlemi yapılmayacağını açıklayan Ağbal, maliye kurumu olarak “kötü gün dostu” konseptini benimsediklerini dile getirdi.

  Artık, problem ve fikirlerin sadece Ankara’da konuşulup görüşülmesi geleneğinden vazgeçileceğini ve meselelerin şehirlerde çözülmesi yoluna gidileceğini aktaran Ağbal, vergi sisteminde yer alan aksaklıkların düzeltileceği konusunda da bilgilendirme yaptı. Dolaylı temin edilen vergilerin azaltılacağının, dolaysız alınan direk vergilerin ise artırılacağının sinyallerini veren Ağbal, yeniden yapılandırma kanunu kapsamına girmek yerine, vergi borçlarını zamanında ödeyen işletmeler için de vergi indiriminin müjdesini verdi. Performanslı bir işletmenin iyi gününde vergilerini zamanında ödemesi halinde, aksaklık yaşaması ve bütçe olarak yorulmasının söz konusu olduğu dönemlerde de borç erteleme sisteminin kurulabileceği konusunda fikirler olduğunu dile getirdi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.