Ana SayfaEkonomi2017’de Asgari Ücret Düşmeyecek

2017’de Asgari Ücret Düşmeyecek
2

-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 yılı içerisinde asgari ücretin 1404 Türk Lirası’nın altına düşmeyeceğini açıkladı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen istişare toplantısında yer alan Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücret üzerinden değerlendirmeler yaparak, iyileştirmeler yapılacağının müjdesini verdi. Asgari geçim indiriminde yapılacak olan yeni düzenleme ile birlikte 2017 yılı içerisinde asgari ücretin 1404 Türk Lirası’nın altına düşmeyeceğini dile getirdi.

Vergi ve prim borcu bulunan vatandaşların, yapılandırılma aşamasında hem peşin, hem de taksitli ödeme kolaylıkları sunduklarını hatırlatan Ağbal, Mayıs ayına kadar bu avantajlardan faydalanabileceğini dile getirdi. Taksit ile ödeme seçeneğinden faydalanan işletme sahiplerinin 2016 yılına ait Aralık ve 2017 yılına ait Ocak taksitlerini ödemeleri halinde Şubat, Mart ve Nisan aylarına ilişkin ödemelerin Mayıs ayı sonuna kadar erteleneceğini açıkladı. Yapılan bu ertelemeler için herhangi bir faiz işlemi yapılmayacağını açıklayan Ağbal, maliye kurumu olarak “kötü gün dostu” konseptini benimsediklerini dile getirdi.

Artık, problem ve fikirlerin sadece Ankara’da konuşulup görüşülmesi geleneğinden vazgeçileceğini ve meselelerin şehirlerde çözülmesi yoluna gidileceğini aktaran Ağbal, vergi sisteminde yer alan aksaklıkların düzeltileceği konusunda da bilgilendirme yaptı. Dolaylı temin edilen vergilerin azaltılacağının, dolaysız alınan direk vergilerin ise artırılacağının sinyallerini veren Ağbal, yeniden yapılandırma kanunu kapsamına girmek yerine, vergi borçlarını zamanında ödeyen işletmeler için de vergi indiriminin müjdesini verdi. Performanslı bir işletmenin iyi gününde vergilerini zamanında ödemesi halinde, aksaklık yaşaması ve bütçe olarak yorulmasının söz konusu olduğu dönemlerde de borç erteleme sisteminin kurulabileceği konusunda fikirler olduğunu dile getirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol