Avrasya Tüneli’nde Son Gün

Avrasya Tüneli’nde Son Gün

Avrasya Tüneli yarından itibaren 7 gün 24 saat hizmet vermeye başlıyor.Açılışının yapıldığı 20 Aralık 2016 tarihinden beri gündemden düşmeyen Avrasya Tüneli’nde yeni uygulama dönemine geçiliyor. Tünel şimdiye kadar 07.00 – 21.00 saatleri arasında hizmet verebiliyordu ancak artık tam zamanlı hizmet verebilecek.

Yarın Büyük Gün

20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açılışı yapılan Avrasya Tüneli trafik sisteminin entegrasyonu ile ilgili çalışmalar yüzünden 30 Ocak 2017 tarihine kadar sadece 07.00- 21. 00 arası saatlerde hizmet verebiliyordu. Vatandaşların yoğun ilgisinin olduğu tünel 31 Ocak 2017 tarihi itibari ile 7 gün 24 saat hizmet vererek tam zamanlı döneme geçiş yapıyor. Asya ve Avrupa kıtalarını deniz tabanı altından bağlaması ve iki katlı karayolu tüneli olması ile oldukça beğenilen tünelin bu uygulamadan sonra daha yoğun kullanılması bekleniyor.

Kıtalararası 5 Dakikaya Düştü

Tünelin getirdiği en büyük yeniliklerden biri de iki kıtayı birbirine bağlarken kazandırdığı zaman olmuştu. Trafik yoğunluğu çok fazla olan Asya kıtasındaki D100 karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi arasındaki mesafeyi 5 dakika gibi çok kısa bir zaman dilimine düşüren tünel açıldığı ilk günden beri bu güzergahı kullanan sürücülerin yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Tünelde Fiyatlar 2018’e Kadar Geçerli

Sürücüler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Avrasya Tüneli’nde uygulanan geçiş ücretleri 1 Şubat 2018 tarihine kadar geçerli. Tünel geçişinde dolar kuru baz alınıyor, açılış döneminde belirlenen fiyatlara göre otomobiller 4 dolar+ KDV yaklaşık 17 lira, minibüsler ise 6 dolar+ KDV yaklaşık olarak 25 lira ücret ödüyorlar. Yetkililer ödemenin her iki yönde de yapılacağını açıkladılar.Avrasya Tüneli’ trafik sistemi Asya ve Avrupa D100 karayolu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?