Ana SayfaDiğer İş İlanlarıGümrük ve Ticaret Bakanlığı'na Personel Alım İş İlanı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Personel Alım İş İlanı
G

-

Merakla beklenen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımlarının bugün itibariyle başladığı açıklandı. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından önceki dönemlerde yapılan açıklamalarda kamuya personel alımının gerçekleştirileceği yönünde müjde verilmişti. Bunun üzerine başvuru şartlarını ve tarihini bekleyen binlerce kişiye müjde verildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurularının bugün itibariyle başladığı belirlendi. Konu hakkında yapılan çeşitli açıklamalar sonrasında ticaret bakanlığı bünyesine çeşitli alanlarda görev yapmak üzere ilk alım için toplam 74 personelin alınmasına karar verildi. Alım şartlarından en önemlisini KPSS puanı oluşturuluyor. 

Alımların nasıl yapılacağı, hangi alanda istihdam sağlanacağı ve ne şekilde eğitimlerin gerçekleştirileceği yönünde çeşitli açıklamalar yapılarak konu hakkında merak edilenlere bir açıklık getirilmesi planlandı. Alımların belirli iller üzerinden değil Türkiye genelindeki tüm illeri kapsaması bekleniyor. Toplam 74 personel alımı gerçekleştirilecek. Alımların ilk şartı olarak KPSS puanının baz alınması bekleniyor. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarda bakanlığın resmi internet sayfası üzerinde gerekli başvuru şartlarının detaylı bir şekilde yayınlandığı belirtildi. Başvuru tarihinin ise 10 Şubat tarihine kadar uzatıldığı açıklandı. Lisans, ön lisans ve orta öğretim mezunlarının 2016 yılında girmiş oldukları KPSS puanlarına bakılacak ve sınavdan 70 ve üzeri puan almış olmaları zorunlu tutulacak. 70 puan altında almış adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Puan ortalamasını tutturmuş ve ardından başvurusunu elektronik ortamda eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmiş olan adayların sözlü sınava girmeleri bekleniyor. 24 Nisan ve 28 Nisan tarihleri arasında da sözlü mülakatların gerçekleştirilmesi bekleniyor. Sözlü sınavı da başarılı şekilde geçen adayların gerekli eğitimlerden geçerek bakanlık bünyesinde iş hayatına başlamaları sağlanacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol