Ekonomi Türkiye'ye Çok Büyük Yatırım Geliyor!

Türkiye’ye Çok Büyük Yatırım Geliyor!

Son Güncelleme:

Dünya çapında en büyük oyun şirketi olarak anılan Tencent yapmış olduğu açıklama sonrasında Türkiye’ye büyük bir yatırım yapacağını açıklayarak yeni bir pazar oluşturmaya karar verdi. 

Oyun sektörünün her geçen gün geliştiği ve oldukça önemli bir ekonomik paya sahip olduğu düşünüldüğü zaman genç yaşlı demeden milyonlarca oyun tutkununu yakından ilgilendiriyor. Dünya oyun pazarı ele alındığı ve bu konu hakkında bir inceleme yapıldığı zaman Tencent isimli oyun şirketinin dünyanın oyun ihtiyacının yarısından fazlasını elinde bulundurduğu ve oyun dünyası içerisinde çok önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. Her yıl çıkarılan çeşitli oyunlarla birlikte milyonlarca kişiyi etkisi altına aldığı biliniyor. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen Gaming İstanbul  2017 fuarına katılan şirket oyun severler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Uzun zamandır merakla beklenen MOBA oyunu olarak bilinen Strike Of Kings oyunun ülkemizde lansmanı gerçekleştirildi. İlginin yoğun olması dikkat çekerken şirket yöneticisi tarafından yeni bir karar alındığı duyuruldu. Bu kararın ardından Türkiye’nin oyun sektörü açısından çok güçlü bir potansiyelinin bulunduğunun tespit edilmesi ile birlikte yatırımların bu anlamda yönlendirileceği belirtildi. Şirket tarafından verilen müjde ile birlikte 2017 yılında Türkiye oyun pazarına yüklü miktarda bir yatırım yapılacağı belirtildi. 

Yapılacak olan yatırımın miktarının ise dudak uçuklattığı görüldü. 5 milyon dolar civarında bir yatırım yapmak için harekete geçen şirketin asıl amacının bu sektörün Doğu ve Batı arasında bir köprü görevi görmek olduğu belirtildi. Yapılacak yatırımın miktarının ilk yıl için gerçekleştirilmesi planlanan reklam, lokasyon ve sponsor çalışmaları için kullanılması bekleniyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,131BeğenenlerBeğen
7,251TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler