Ekonomi Dev Yatırıma 1200 Başvuru Geldi!

Dev Yatırıma 1200 Başvuru Geldi!

Son Güncelleme:

23 ilde gerçekleştirilecek olan cazibe merkezleri kapsamında farklı yatırımların yapılması beklenirken şimdiden 1200 civarı başvurunun geldiği öğrenildi. 

Hükümet tarafından bir süredir üzerinde çalışma yapıldığı belirlenen yatırım planlamalarında 23 il seçilmiş ve bu illerin cazibe merkezi haline gelmesi için çeşitli yatırımların gerçekleştirilmesi planlanmıştı. İllerin ve yapılması planlanan programların yayınlanmasının ardından iş dünyasının bu durumdan oldukça etkilendiği ve heyecanlandığı belirlendi. Yapılan çeşitli incelemelerin ardından yatırım yapmak ve büyüme hedeflerine ulaşmak isteyen yatırımcıların harekete geçtiği ve başvurularını gerçekleştirmeye başladıkları öğrenildi. Cazibe merkezleri olarak belirlenen bölgelere şimdiye kadar bin 200 civarında başvurunun geldiği öğrenildi. 

Birçok yabancı şirketinde içerisinde bulunduğu firmalar arasında en çok başvuru yapan ülkenin İran olduğu belirlendi. Sonrasında bu listeyi Alman ve Fransız şirketlerin izlemesi dikkatlerden kaçmadı. İran merkezli olarak başvuruların yoğun bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından yabancı kaynaklı şirketlerin ülkede bulunan yatırımlarını büyütmek ve daha büyük büyüme hedeflerine ulaşmak istedikleri belirlendi. En büyük yatırımların yapılmasının hedeflendiği ilin ise Van olması dikkatlerden kaçmadı. Van’da bulunan OSB yetkilileri tarafından konu hakkında yapılan çeşitli açıklamaların ardından yıl sonuna kadar büyük ve etkili 10 yatırım beklendiği belirtildi. 

Cazibe merkezi olarak adlandırılan illerin gelişmesi için olduğu kadar firmaların yapmış oldukları yatırımları genişletmeleri ve belirledikleri büyüme hedeflerine sorunsuz bir şekilde ulaşmaları açısından da oldukça önemli bir yere sahip olduğu belirtildi. Uzun süredir belirlen ancak uygun ortam bulunamadığı için hayata geçirilemeyen yatırımların bu sayede yatırımcıları hareketlendirebileceği ve büyük bir fırsat olarak ifade edilebileceği öğrenildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,236TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler