Ana SayfaEkonomiDev Yatırıma 1200 Başvuru Geldi!

Dev Yatırıma 1200 Başvuru Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

23 ilde gerçekleştirilecek olan cazibe merkezleri kapsamında farklı yatırımların yapılması beklenirken şimdiden 1200 civarı başvurunun geldiği öğrenildi. 

Hükümet tarafından bir süredir üzerinde çalışma yapıldığı belirlenen yatırım planlamalarında 23 il seçilmiş ve bu illerin cazibe merkezi haline gelmesi için çeşitli yatırımların gerçekleştirilmesi planlanmıştı. İllerin ve yapılması planlanan programların yayınlanmasının ardından iş dünyasının bu durumdan oldukça etkilendiği ve heyecanlandığı belirlendi. Yapılan çeşitli incelemelerin ardından yatırım yapmak ve büyüme hedeflerine ulaşmak isteyen yatırımcıların harekete geçtiği ve başvurularını gerçekleştirmeye başladıkları öğrenildi. Cazibe merkezleri olarak belirlenen bölgelere şimdiye kadar bin 200 civarında başvurunun geldiği öğrenildi. 

Birçok yabancı şirketinde içerisinde bulunduğu firmalar arasında en çok başvuru yapan ülkenin İran olduğu belirlendi. Sonrasında bu listeyi Alman ve Fransız şirketlerin izlemesi dikkatlerden kaçmadı. İran merkezli olarak başvuruların yoğun bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından yabancı kaynaklı şirketlerin ülkede bulunan yatırımlarını büyütmek ve daha büyük büyüme hedeflerine ulaşmak istedikleri belirlendi. En büyük yatırımların yapılmasının hedeflendiği ilin ise Van olması dikkatlerden kaçmadı. Van’da bulunan OSB yetkilileri tarafından konu hakkında yapılan çeşitli açıklamaların ardından yıl sonuna kadar büyük ve etkili 10 yatırım beklendiği belirtildi. 

Cazibe merkezi olarak adlandırılan illerin gelişmesi için olduğu kadar firmaların yapmış oldukları yatırımları genişletmeleri ve belirledikleri büyüme hedeflerine sorunsuz bir şekilde ulaşmaları açısından da oldukça önemli bir yere sahip olduğu belirtildi. Uzun süredir belirlen ancak uygun ortam bulunamadığı için hayata geçirilemeyen yatırımların bu sayede yatırımcıları hareketlendirebileceği ve büyük bir fırsat olarak ifade edilebileceği öğrenildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.