Krediler Belediyelere Faizsiz Kredi Geliyor

Belediyelere Faizsiz Kredi Geliyor

Son Güncelleme:

Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında belediyelerin finansal anlamda maliyetlerini yüklenmek için faizsiz kredi desteğinin sağlanacağı belirtildi. 

Devlet tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında vatandaşlara sağlanan faizsiz kredi imkanının vatandaşların yararına çalışmalar yapan belediyeler içinde sağlanması için gerekli adımların atıldığı belirlendi. Bu adımların ardından yapılan açıklamalar çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yapmış olduğu toplantıların ardından son dönemlerde belediyelerin yaşamış oldukları nakit sıkıntılarına çeşitli çözümlerin bulunması için yeni toplantıların yapıldığı müjdesini verdi. Geçmişe dönük çalışmalara bakıldığı zaman maddi kısıtlamalar sebebiyle planlanan bazı çalışmaların belediyeler tarafından gerçekleştirilmediği belirlenmişti. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tüm bu sorunların önüne geçebilmek için 2016 yılı Değerlendirme toplantısı sırasında belediyeleri sevindirecek bir haber verdi. Bunun karşılığında devlet tarafından belediye hizmetlerini mali açıdan karşılaması planlanan kredilerin açılmasına ve bu kredilerin faizsiz olarak verilmesine karar verildi. Faizsiz olarak verilecek olan kredilerin faizleri hükümet tarafından karşılanacak. Genellikle kentsel dönüşüm projeleri sırasında mali kaynaklara çok daha fazla bir şekilde ihtiyaç duyulduğu belirlenmişti. 

Belediyelerin yıllık olarak 500 bin konutu kentsel dönüşüm projesi kapsamında dönüştürmek istedikleri biliniyor. Bu durumda mali kaynaklara faizsiz kredi yardımı ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilecek. Bunun ardından yarım kalan maddi yetersizlikten dolayı hedefe ulaşamayan konutlar üzerinde çalışmalar gönül rahatlığı ile gerçekleştirilecek. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda 530 bin konutun dönüşüm ile birlikte dönüştürüldüğü belirlendi. Bunun üzerine planlandığı gibi kredi desteği sonucunda bu rakamın biraz daha artırılması planlananlar arasında yer alıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler