Ana SayfaKredilerBelediyelere Faizsiz Kredi Geliyor

Belediyelere Faizsiz Kredi Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında belediyelerin finansal anlamda maliyetlerini yüklenmek için faizsiz kredi desteğinin sağlanacağı belirtildi. 

Devlet tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında vatandaşlara sağlanan faizsiz kredi imkanının vatandaşların yararına çalışmalar yapan belediyeler içinde sağlanması için gerekli adımların atıldığı belirlendi. Bu adımların ardından yapılan açıklamalar çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yapmış olduğu toplantıların ardından son dönemlerde belediyelerin yaşamış oldukları nakit sıkıntılarına çeşitli çözümlerin bulunması için yeni toplantıların yapıldığı müjdesini verdi. Geçmişe dönük çalışmalara bakıldığı zaman maddi kısıtlamalar sebebiyle planlanan bazı çalışmaların belediyeler tarafından gerçekleştirilmediği belirlenmişti. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tüm bu sorunların önüne geçebilmek için 2016 yılı Değerlendirme toplantısı sırasında belediyeleri sevindirecek bir haber verdi. Bunun karşılığında devlet tarafından belediye hizmetlerini mali açıdan karşılaması planlanan kredilerin açılmasına ve bu kredilerin faizsiz olarak verilmesine karar verildi. Faizsiz olarak verilecek olan kredilerin faizleri hükümet tarafından karşılanacak. Genellikle kentsel dönüşüm projeleri sırasında mali kaynaklara çok daha fazla bir şekilde ihtiyaç duyulduğu belirlenmişti. 

Belediyelerin yıllık olarak 500 bin konutu kentsel dönüşüm projesi kapsamında dönüştürmek istedikleri biliniyor. Bu durumda mali kaynaklara faizsiz kredi yardımı ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilecek. Bunun ardından yarım kalan maddi yetersizlikten dolayı hedefe ulaşamayan konutlar üzerinde çalışmalar gönül rahatlığı ile gerçekleştirilecek. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda 530 bin konutun dönüşüm ile birlikte dönüştürüldüğü belirlendi. Bunun üzerine planlandığı gibi kredi desteği sonucunda bu rakamın biraz daha artırılması planlananlar arasında yer alıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.